Tinder'dan şaşırtan metaverse kararı

Flört uygulaması Tinder metaverse evrene giriş yaptı. İşte yeni flörtleşme dönemi ve beraberinde gelecek olan yenilikler.

Tinder'dan şaşırtan metaverse kararı

Metaverse kavramı artık hayatımızda iyice yer edinmeye başladı. Bir çok şirket metaverse evrende kendi isimlerini duyurmaya başladı. Bunlara şimdi popüler flörtleşme uygulaması Tinder da eklendi. Ancak şirket şimdilik sanal alemdeki planlarını bir tık geri plana atmayı planlıyor.

Tinder'dan şaşırtan metaverse kararı

tinder

Yakın zamanda meta veri tabanında bir Tinder göremeyeceğiz gibi görünüyor. , Match Group şefi Bernard Kim Tinder'ın metaverse planlarını küçültmek istediğini duyurdu. Kim, hissedar mektubunda, sanal dünyalarla ilgili "belirsizliğin" şirketi endişelendirdiğini duyurdu. Ekibin meta veriye "ağır yatırım yapmamasını" gerektirdiğini söyledi.

Match ayrıca, çeyrekte 10 milyon dolarlık işletme zararı yaşadıklarını da duyurdu. Bunun sebebi de Hyperconnect satın alımı.

Kim, şirketin Tinder Coins'i tanıtma planlarında da "geri adım attığını" söyledi. Dijital para birimini tamamen çöpe atmasa da şirket şu anda her global firma gibi finansal problemler yaşıyor gibi görünüyor. 

Tinder aynı zamanda bir liderlik kargaşasıyla da karşı karşıya. CEO Renate Nyborg şirketten ayrılıyor. Neden ayrıldığı belli değil ama Kim, Match'in yerine birini aradığını söyledi.

Tinder'ın belirsiz bir gelecekle karşı karşıya olduğunu söyleyebiliriz. Korona virüsün gelmesiyle birlikte çoğu platform problemler yaşamaya başladı. Online andevuyu denemeye istekli olan kişilerin sayısında da bir düşüş gözlemleniyor. Kim, pandemi yüzünden durumun kötüye gittiğini söyledi. Yönetici, daha agresif ürün sunumlarının canlı video ve "mazeret" flört hizmetleri gibi yeni gelenleri teşvik edeceğini umuyor.