Güncel

TOGG açtığı davayı kaybetti! Peki şimdi ne olacak?

TOGG, togg.com'u almadan TOGG ismini duyurmuştu. Domaini almak için açtığı davayı ise kaybetti. İşte detaylar.

TOGG açtığı davayı kaybetti! Peki şimdi ne olacak?

Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubu, kısaca TOGG Türkiye merkezli bir otomobil üceticisi. Ancak şirket şimdi otomobilleriyle gündemde değil. Şirket açtığı bir domain davasını kaybetmesiyle gündeme oturdu.

TOGG, aynı isimli togg.com'u almadan TOGG şirketini kurmuş, kendi ismiyle oluşturulan domainin başkası tarafından satın alındığını görmüştü. Şirket kurulduktan sonra hali hazırda satın alınmış domaini almak istediği için domain sahibine dava açtı. Ancak bu davanın sonucu otomobil şirketini mutlu edecek şekilde sonuçlanmadı. Verilen karara göre şirket davayı kaybetti.

TOGG, açtığı domain davasını kaybetti

Verilen karar neticesinde TOGG domaininin, "The Office of George Cloud" adına ait olduğu açıklandı. Verilen kararda şu ifadeler kullanıldı: "Davalı, söz konusu işletmeti satın aldıktan sonra uzun yıllar boyunca "George Cloud Ofisi" adını ve ihtilaflı alan adını kullanmaya devam etmiştir, çünkü şirket bu işletmeyi kullanma yeteneğine bağlı olan kurulu yazılım sistemleriyle uzun süredir devam eden bir müşteri tabanına bilgi teknolojisi hizmetleri sunmaktadır."

Görünüşe göre togg.com alan adı 18 yıldır George Cloud Ofisi'ne aitmiş. 18 yıl boyunca sahip olunan domanini dava ile almaya çalışan TOGG ne yazık ki bu davadan elleri boş ayrıldı diyebiliriz. Bundan sonra ne olacağı ise tartışma konusu. Şirket yeni bir adan adı alabilir ya da adında ufak bir değişime gidebilir. Bekleyip göreceğiz. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.

Yorumlar
ferit
Toggmotors olarak devam edecek isim değişmeden
Cevapla
Mustafa biçer
Isim otomobili güzelleştirmez otomobil ismi güzelleştirir siz arabayi yapin isim kolay yeniden anadol olsun YAD ne guzel isim yeterki araç güzel olsun isimsiz olsun hiç önemli değil takilmayin siz isme bulunacak her isim togg den güzel olur
Cevapla
Veysel balaban
TCTOGG yap geç, ortaya bir otomobil çıkarın sitesi olmasa da olur, e devletten gireriz biz.
Cevapla
Ali
Slm alesef bu merhemi aldım, kullandım sadece acı bir iber yankısı var zerre kadar faydası yok, para uğruna insanların sağlığıyla oynuyorlar
Cevapla
Sezgin
Toggauto.com yap geç
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.