Güncel

Toplam Cardano (ADA) işlemi sayısı 30 milyonu aştı!

Cardano (ADA) blok zinciri, ağın son aylarda hızlanan gelişiminden elde edilen işlem sayılarında başka bir dönüm noktası kaydetti.

Toplam Cardano (ADA) işlemi sayısı 30 milyonu aştı!

Cardano (ADA) blok zinciri, ağın son aylarda hızlanan gelişiminden elde edilen işlem sayılarında başka bir dönüm noktası kaydetti. Şubat ayının ilk sekiz gününde Cradano, 894.940 işlem daha gördü ve son bir yılda toplam işlem sayısı 30 milyonu aştı!

Toplam Cardano (ADA) işlemi sayısı 30 milyonu aştı!

Google Data Studio'nun verilerine göre, 8 Şubat 2021 itibarıyla toplam Cardano işlemleri 30,4 milyona ulaştı. Şubat ayının ilk sekiz gününde Cradano, 894.940 işlem ekledi, ancak özellikle de 10 Ocak 2022'den bu yana yapılan dört milyonu aşkın işlem eklenmiş olması bu rakama ulaşılmasındaki en büyük etken!

Cardano'nun ana şirketi Input Output Hong Kong'un (IOHK) ölçeklenebilirliği optimize etmeye odaklanarak blok boyutlarında bir artış duyurmaısnın ardından beklenen büyüme gerçekeşti.

Platform, 2022'de ağı nasıl ölçeklendirmeyi planladığına dair ayrıntılı bir kılavuz yayınladı. Özellikle blok boyutundaki %12,5'lik artış, Cardano ağını saniyede daha fazla işlem gerçekleştirebilecek bir konuma getiriyor.

İşlemlerdeki artış, akıllı sözleşme yeteneklerinin kullanıma sunulmasının Cardano ağı üzerindeki potansiyel etkisini de vurguluyor.

Akıllı sözleşme işlevi Eylül 2021'de etkinleştirildi. Plutus'ta geliştirilmekte olan Cardano tabanlı akıllı sözleşmelerin sayısı 27 Ocak itibariyle 1.000 kilometre taşına  ulaştığından, özellik Plutus (Cardano tabanlı akıllı sözleşmeler platformu) ile başarıyı kaydetmiş oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.