Güncel

Toshiba’dan yeni televizyon serisi: 4K Ultra yüksek çözünürlüklü L9300

4K ultra yüksek çözünürlüklü televizyonlar hayatımızda yer edinmeye başladı


Görüntüleme sistemleri alanında Ultra HD olarak adlandırılan ve 3840 x 2160 çözünürlükteki televizyonlar yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlıyor. Bu noktada ülkemizde de bazı modeller satışa sunulurken, fiyatların halen çok yüksek olduğunu bildirelim. Samsung, LG ve Sony’den sonra Toshiba’da ultra yüksek çözünürlük sunan TV’sini resmen duyurdu.

Toshiba'nın Türkiye resmi distribütörü TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri, bir açıklama yaparak Ultra HD sınıfında yer alan L9300 serisini resmi olarak duyurdu. 080p yüksek çözünürlüklü televizyonlardan dört kat fazla çözünürlüğüne sahip olduğu açıklanan Toshiba L9300 Serisi televizyonların, CEVO 4K Quad+DualCore (Dört+İki Çekirdekli) işlemciye sahip olacağı ve 65 inç  ve 84 inç sınıfı ekran boyutları bulunduğu belirtildi.
1359878915_toshibatvv.jpg

Toshiba UltraHD 4K televizyon serisi, 4K’dan daha düşük kalitedeki içeriklere yönelik Çözünürlük Yükseltme (ResolutionRestoration), çözünürlük etkisi ile uyumlu renk yoğunluğu yaratan Renk Gamı Çoğaltma(Color Gamut Enhancement) ve görüntüleri daha canlı gösteren Yüzey Parlaklığını Çoğaltma (Surface Brilliance Enhancement) özelliklerini barındıracağı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri Türkiye Distribütörü TNB’nin Genel Müdürü Aytaç Biter şunları söyledi: “Ultra HD ev sineması görüntü kalitesindeki yeni zirveyitemsil ediyor; Toshiba ise şimdiden bu yeni ve önemli televizyon kategorisindeliderliği üstleniyor. Şu kadarı çok net ki, en iyi görüntü kalitesi en iyi görüntüişleme teknolojisi ile elde ediliyor. Toshiba 2013 yılında CEVO 4K Quad+DualCore (Dört+İki Çekirdekli) İşlemcisi ile ikinci nesil UltraHD görüntü işleme özelliği sunmanın avantajını yaşayacak. Toshiba’nın Ultra HD, CEVO 4K, 3D ve yeni CloudTV özelliklerine sahip L9300 Serisi TV modelleri ev sinemasında en ileri noktayı yaratmaya meraklı olan herkes için mükemmel bir seçim haline gelecek.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.