Güncel

Trende telefonunu şarj ettiği için tutuklandı

Trende telefonunu şarj eden sanatçı, kaçak elektrik kullandığı gerekçesiyle tutuklandı.

Trende telefonunu şarj ettiği için tutuklandı

Akıllı telefonlar günlük hayatta oldukça fazla kullanıldığı için mobil kullanıcılar şarj sorunuyla karşı karşıya kalabiliyor. En ihtiyacınız olduğunda şarjı biten bir telefon hayatınızı kötü etkileyebilir.

Akıllı telefonlar için dışarıda şarj etme seçenekleri bulunsa da, yolculuk yapılan araçlarda bu mümkün olmayabiliyor. İngiliz sanatçı Robin Lee,İngiltere'nin başkenti Londra'da yolculuk ettiği trende telefonunu şarj etmeye kalkınca olanlar oldu.

Robin Lee, vagonda yer alan bir prizde telefonunu şarj etmek istedi ancak trende görev yapan polisin görünce,45 yaşındaki sanatçı kaçak elektrik kullanmak suçu ile tutuklanarak trenden indirildi ve 4 polis memuru tarafından kelepçelenerek bir polis aracına bindirildi.

Lee, tutuklandıktan kısa bir süre sonra serbest bırakıldı ve yaptığı açıklamada, polis memurunun kendisine "Kaçak elektrik kullanıyorsunuz, bu bir suçtur, sizi tutuklamak zorundayım" dediğini söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.