Güncel

Trump, Twitter'ın yeni kurallarından muaf tutuluyor

Twitter yönetiminin siteyi kullanıcı dostu yapmak amacıyla belirlediği bir dizi nefret söylemi kuralı, hafta başında uygulamaya alındı.

Herkese yasak, Trump'a serbest

Twitter yönetiminin siteyi kullanıcı dostu yapmak amacıyla belirlediği bir dizi nefret söylemi kuralı hafta başında uygulamaya aldı.

Twitter'ın aldığı yeni kurallarda nefret içerikli ve radikal kullanımlara sıkı bir denetim getiriliyor. Bu kuraldan nasibini alan ilk olay, İngiltere merkezli ve İslam karşıtlığıyla bilinen Britain First'ün liderinin Twitter'dan uzaklaştırılması oldu.

Önceki haftalarda Britain First tarafından paylaşılan İslam karşıtı bir videonun ABD Başkanı Donald Trump tarafından paylaşılması, başta İngiltere Başbakanı Theresa May olmak üzere pek çok çevreden tepki görmüştü.

Grubun paylaştığı video Twitter'da yasaklandı ancak Trump'ın hala tweet'lememesini sitenin koyduğu bu yeni kuralların olduğu öğrenildi. Bu anlayışa göre askeri ve siyasi makamlar, siteyi daha iyi bir yer yapacağı düşüncesine dayandırılarak bu politikadan muaf tutuluyorlar.

Sert açıklama ve çıkışlarıyla bilinan Trump'ın bu dokunulmazlıkla istediği şekilde mesajlar göndermesini de önü açılmış oluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.