Güncel

Twitter kullanıcılarına virüs uyarısı!

Twitter, sosyal ağda yanlış kişilere gizli mesajlar gönderebilen virüs tespit etti.

Twitter kullanıcılarına virüs uyarısı!

Özellikle son zamanlarda artan virüs problemleri, sosyal medya ortamlarında kullanıcıları çileden çıkartacak aşamalara gelebiliyor. Genellikle Facebook üzerinde rastladığımız sorunların ardından anlaşılan virüs şimdi de Twitter'a sıçramış gibi duruyor.

Twitter'dan yapılan açıklamada, virüsün özellikle direkt mesajları ya da korunmalı twitleri etkilediği, bir yılı aşkındır kullanıcıların özel mesajlarının üçüncü taraflara sızdırılıyor olabileceği bildirildi.

Kullanıcılar ve Twitter üzerinden müşteri hizmeti sunan işletmeler arasındaki direkt mesajları etkileyen ve Mayıs 2017'de başlayan virüs sorununun, 10 Eylül'de ortadan kaldırıldığı belirtildi. 

Twitter kullanıcılarına virüs uyarısı!

Twitter kullanıcılarına virüs uyarısı! - Resim : 1

Açıklamada virüsten 335 milyon kullanıcının yüzde birinden azının etkilendiği kaydedildi. Sonuç olarak o yüzde 1 kullanıcının tüm gizli konuşması ve gönderdiği görüntüler, üçüncü taraflar tarafından ele geçirilmiş durumda. Yüzde 1 bile olsa Twitter'ın en azından bu kullanıcılardan özür dilemesini beklerdim.

Güvenerek kullandığımız bu sosyal medya hesaplarına üçüncü tarafların erişebiliyor oluşu açıkçası oldukça rahatsız edici. Bu tarz kişisel veri olaylarının son bir yıl içerisinde iyice artması da oldukça dikkat çekici. Size de garip gelmiyor mu?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.