Güncel

TTAKE faaliyetlerini sürdürüyor!

Deprem ve benzeri doğal afetlerde müdahale etmek için kurulan Türk Telekom Arama ve Kurtarma Ekibi TTAKE, Türkiye çapında 150 üyesi ile faaliyet gösteriyor.

Türk Telekom'dan arama kurtarma timi: TTAKE

2010 yılında kurulan Türk Telekom Arama ve Kurtarma Ekibi (TTAKE) faaliyetlerini sürdürüyor. Deprem gibi doğal afetlere anında müdahale etmek amacıyla arama kurtarma konusunda eğitim alan personeller, 8 yıldır bu alandaki uzmanlığını sahalarda sürdürmeye devam ediyor. 

Türk Telekom Arama ve Kurtarma Ekibi AFAD ile akredite olarak merkezde 30 üyesiyle ve Türkiye genelinde 11 bölgede oluşturduğu destek ekipleriyle birlikte toplam üye sayısı 150'ye çıktı. Söz konusu bölgelerde oluşturulan destek ekipleri, bölge coğrafyası ve karakteristik özelliklerine uygun eğitim alarak hazırlanıp bu alanda uzmanlaşmaktadır.

En son 2011 yılında 7.2 şiddetinde meydana gelen ve 300 kişinin yıkılan ev ve işyeri enkazında kalarak can verdiği Van depreminde TTAKE, ilk ciddi tecrübesini yaşamıştır. AFAD ile organize olarak yapılan enkazda arama kurtarma çalışmalarında beş gün boyunca kaldığı Erciş ilçesi anısına hazırladığı tanıtım videosu sosyal medya üzerinden büyük ilgi ile karşılandı.

Türk Telekom'un hazırladığı TTAKE ile igili tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.