Güncel

YouTuberlar vergi ödeyecek!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, sosyal medya hesapları üzerinden ürün tanıtımı yaparak gelir elde eden kişilerin tespit edilerek vergi mükellefi yapılacağını açıkladı.
YouTuberlar vergi ödeyecek!

Hürriyet'in haberine göre; Maliye Bakanı Naci Ağbal, sosyal medya hesapları üzerinden ürün tanıtımı yaparak gelir elde eden kişilere yönelik önemli bir açıklama yaptı. Anadolu Ajansı'na konuşan Bakan Ağbal, söz konusu kişiler tespit edilerek vergi mükellefi yapacaklarını aktardı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın AA'ya yaptığı açıklamada öne çıkan hususlar şöyle:  
''Bir kişi internette ister kendi sayfasına reklam alsın, isterse video çekerek twitler atıp oradan gelir elde etsin. Her para kazanan nereden kazanırsa kazansın vergisini ödeyecek. Kazanç doğuran faaliyetleri bu ortamlarda yürütenler ya kendiliğinden gelip mükellef olacak ya da onları biz tespit edeceğiz ve resen mükellef yapacağız. Vergi mükellefi olmanın yaşı yok. 18 yaşın altındaysa kanuni temsilcisi kimse onun adına beyanname verecek" dedi.

TAKİPÇİ SAYILARI MİLYONLARI AŞIYOR

Sosyal medyada en çok takipçisi olan isimlerden Enes Batur'un Youtebe'da  6.974.361, Orkun Işıtmak'ın  4.675.626, Kafalar'ın (Atakan Özyurt
Fatih Yasin ve Bilal Hancı) 3.508.00, Danla Bilic'in ise 1.684.435 takipçisi var. Kerimcan Durmaz'ın ise 2.4 milyon Instagram takipçiye sahip.

Yorumlar
fikret
gec kalmissiniz. geri donuk toplu alinmali bence.,,
Cevapla
laik
bence saçma desteklemiyorum...
Cevapla
mobydic
milletin kanını emin bu devlet ona vergi buna vergi 1 ay çalış bir işte asgari ücretten fazla alıyorsan kazanç vergisi bu ne yahu.
Cevapla
stayalive
10 yılı aşkın süredir kullanılan ve çok ciddi paralar kazanılan sosyal medyadan vergi için devletin kafası yeni mi bastı? merqk etmeyin zaten hepsinin kendilerine ait şirketleri var ve hepsi vergisini bu yoldan ödüyor. boşuna kimsenin ağzı köpürmesin.
Cevapla
Uğur
İşte bu harika bir haber. Kimseye ayrıcalık yapılmasın. Hatta bugüne kadarki kazançlarından da geçmişe dönük hesaplama yapılıp vergisi alınsın.
Cevapla