Güncel

Türk fotoğraf sanatının eğitim odaklı düzenlenen en nitelikli buluşması

Türk fotoğrafı ve fotoğrafçıları için yeni bir eğitim fırsatı: "Fotoiz Abant Fotoğraf Platformu 2014"

Türk fotoğraf sanatının eğitim odaklı düzenlenen en nitelikli buluşması

Türkiye’de fotoğraf sanatı ve sektörünün gelişmesine katkıda bulunmak adına çok sayıda işbirliğine imza atan Samsung Electronics “Fotoiz Abant Fotoğraf Platformu 2014”’ün ana sponsorluğunu üstleniyor. Proje, fotoğraf alanında bir eğitim platform niteliği taşıyarak, amatör ve profesyonel fotoğrafçıları buluşturacak. 

Türk fotoğrafının duayenleri Abant’ta amatörlerle buluşuyor

Fotoğraf paylaşım sitesi Fotoiz (fotoiz.com) tarafından 7-8-9 Şubat tarihlerinde Abant’ta gerçekleştirilecek olan “Abant Fotoğraf Platformu 2014” buluşmasına sayılı günler kaldı. 3 gün sürecek olan etkinliğe Türk fotoğraf sanatının usta ve duayenlerinin yanı sıra Türkiye’nin değişik illerinden birçok amatör ve profesyonel fotoğrafçının katılması bekleniyor.

 1390819350_samsungfotoizabant-01-kopya.jpg

Dernekler ve TFSF tarafından da destekleniyor

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu, İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği, İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği,Ankara Fotoğraf Sanatı Derneği ve Kayseri Fotoğraf Sanatevi’nin kurumsal olarak temsil edileceği etkinlik panel, sunum ve söyleşilerin yanı sıra usta isimlerce eğitim amaçlı kurulan fotoğraf atölyelerine de ev sahipliği yapacak.

6 Türk ustadan 6 atölye

Türk fotoğraf sanatının eğitim odaklı düzenlenen en nitelikli buluşmalarından biri olarak değerlendirilen platform kapsamında; Türk fotoğrafına sayısız katkıda bulunan İzzet Keribar, Erdal Kınacı, Mehmet Turgut, Gültekin Çizgen, Alptekin Baloğlu ve Yalçın Savuran bilgi birikim ve deneyimlerini genç fotoğrafçılara aktarmak üzere atölye açacak.

 1390819367_samsungfotoizabant-03-kopya.jpg

Cenk Güler: “Türkiye’de fotoğrafçılığı daha da ileriye götürmek için bir adım daha atıyoruz.”

Samsung Electronics Türkiye Dijital Görüntülemeden Sorumlu Satış ve Pazarlama Müdürü Cenk Güler, Fotoiz işbirliğiyle hayata geçirilen “Abant Fotoğraf Platformu 2014”ü değerlendirerek;“Samsung olarak yenilikçi yaklaşımımız ve üstün teknolojimizle pazara yön verirken; bir yandan da çeşitli etkinlikler vasıtasıyla fotoğrafçılık sektörünün gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Türkiye’de fotoğrafçılığı daha da ileriye götürmek için bir adım daha atıyoruz. Fotoiz (fotoiz.com) ile işbirliğimiz neticesinde Türk fotoğraf dünyasının saygın isimlerini, yurdun dört bir yanından katılan amatör ve diğer profesyonel fotoğrafçılarla bir araya getiriyor; kışın beyazlara bürünen eşsiz doğasıyla objektifler için renkli görüntüler yaratan Abant’ta buluşuyoruz. Ustalar, bilgi ve tecrübelerinin yanı sıra fotoğraf konusundaki kişisel yaklaşımlarını ve tercihlerini paylaşacak. Samsung olarak, son teknolojimizin yanı sıra fotoğrafın inceliklerini de meraklılarıyla paylaşıyor olmaktan dolayı mutlu ve coşkuluyuz. Her yeni proje, ülkemizde fotoğraf adına daha uzun mesafeler kat edilmesine destek olmamız için bir fırsat; bu da bizi çok heyecanlandırıyor” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.