Güncel

Türksat-4A ile birlikte Afrika'yı da fethedeceğiz!

Tayyip Erdoğan yeni uydumuzu Japonya'da teslim aldı!

Türksat-4A ile birlikte Afrika'yı da fethedeceğiz!

Japon Mitsubishi Electric Corporation (MELCO) tarafından yapılan ve geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Japonya seyahatinde Türkiye'ye teslim edilen Türksat-4A uydusu, 15 Şubat 2014'te uzaydaki yerini almak üzere Kazakistan'ın Baykonur Uzay Üssü'nden fırlatılacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türksat-4A uydusunda Türkiye'nin haberleşme uydu filosunda ilk defa yeni bir teknoloji olan, "Ka Bant" frekans kullanıldığını kaydetti.

1390818453_140108-turksat.jpg
Elvan, "Bu sayede daha önce ulaşılamayan Afrika'nın Sahra altı kısmına da televizyon yayınlarımızı ulaştırma imkânına kavuşmuş olacağız. Yani Afrika'nın tamamını kapsayacağız" dedi. Elvan, yeni haberleşme uydularının sağlayacağı 3 kat kapasite genişlemesi sayesinde; uydu haberleşme ve TV yayıncılığı için kamu ve özel kuruluşlarının bekleyen taleplerinin tamamının karşılanmış olacağını da ifade etti. Türksat-4B uydusunun da 2014 içinde fırlatılacağını açıkladı.

1390818589_22751286.jpg
KAZAKİSTAN'DAN FIRLATILACAK

Tüksat-4A uydusu, uzaydaki yerini almak üzere Kazakistan'ın Baykonur Uzay Üssü'nden fırlatılacak. Bakan Elvan, "Bu sayede daha önce ulaşılamayan Afrika'nın Sahra altı kısmına da televizyon yayınlarımızı ulaştırma imkânına kavuşmuş olacağız" dedi.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.