Güncel

Türk girişimcilerden Sanal Giyinme Kabini

4 Türk girişimci Sanal Giyinme Kabini tasarladı.

Türk girişimcilerden Sanal Giyinme Kabini

Yeni kurulan bir şirketi sanal giyinme kabini tasarladı. Bu tasarlanan özellik ile müşteriler mağazalarda beğendikleri elbiseleri üzerlerine giyip çıkarmadan 3 boyutlu olarak sanal kabinlerde deneyebilecekler. Bunun nasıl olacağını merak ediyorsanız. Gelin projenin nasıl olduğunu kuruculardan dinleyelim.

1337965686_vitrinnn.jpg

Şirketimiz İnturlam adıyla 2011 yılında kurulan yeni bir şirkettir. 4 genç girişimci tarafından Sanayi Bakanlığından destek alarak faaliyete başlamıştır. Şirketimizin ilgi alanı interaktif reklam teknolojileridir.

Sanayi bakanlığından destek alan projemiz ise  "Sanal Giyinme Kabini" adını verdiğimiz teknolojidir.  Üretimini yaptığımız sanal giyinme kabinleriyle müşteriler mağazalarda beğendikleri elbiseleri üzerlerine giyip çıkarmadan 3 boyutlu olarak sanal kabinlerde deneyebilecekler. Bu sayede müşterilere zaman kaybetmeden alış-veriş imkanı sunuyoruz.   Ancak bu projeyi gerçekleştirirken sektörün başka ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurduk. Artık teknoloji, pazarlamada ve satışta önemli bir role sahip ve mağazacılık sektörü de dahil birçok farklı alan bu duruma ayak uyduruyor. Biz öncelikle vitrinlerden değişimin başlaması gerektiğini düşünüyoruz. Teknolojimizle dikkat çeken, marka iletişimi sunan, dinamik ve daha işlevsel vitrinler yaratıyoruz. Mağazalar vitrinlerinde farklı animasyonlar, farklı mankenler, farklı showlar hatta minik defileler gösterebilecekler. Kısacası vitrinleri içine her şeyi koyabileceğiniz bir sahneye dönüştürüyoruz. Satışını yaptığımız ilk ürün holografik vitrin oldu.  Tuğba Ünsal Loves Koton koleksiyonuyla projemizi Koton vitrinlerine taşıdık. Vitrinlerde sabit mankenler yerin, birçok elbisenin sergilendiği holografik mankenler görebileceksiniz. Ayrıca yaptığımız yazılımlarla müşteriler hiçbir çevre birimi kullanmadan vücut hareketleriyle vitrinleri kontrol edebilecekler. Vitrinlerde üstlerini giyinecek, oyunlar oynayacak veya kendi istedikleri elbiseleri seçebilecekler.  Artık AVM'lerde farklı vitrinler ve mağaza uygulamaları olacaktır. Henüz bu yazılımlar için uygun bir marka bulamadık.En kısa zamanda bu uygulamalarımızı da vitrinlerde görebileceksiniz.

Müşterilere beğendikleri markalarla farklı bir iletişim kurma yolu ve en önemlisi hızlı alış-veriş imkanı sağlıyoruz. Klasik mağzacılık yöntemlerinin dışında yeni yöntemleri sektörün hizmetine sunduk. Kullandığımız teknolojinin Özellikle AVM sektöründe yeni bir çağ başlatacağına inanıyoruz.  Çözümlerimizle sadece Türkiye'de değil, Dünya çapında bir marka olmayı hedefliyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.