Güncel

Türk Telekom Grubu, Akıllı KenTT Projesini Karaman’dan başlattı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan "Akıllı KenTT" projesini memleketi Karaman'da başlattı.

Türk Telekom Grubu, Akıllı KenTT Projesini  Karaman’dan başlattı

Türk Telekom, dijital dönüşümü kent yaşamına taşıdı ve Karaman'da Türk Telekom Grubu'nun ilk entegre akıllı şehir projesi başladı. Projenin başlamasıyla birlikte Karaman Türkiye’nin ilk akıllı şehrine dönüştü.

Proje, Türk Telekom Grubu CEO’su Rami Aslan, Grup Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir ve Grup Kurumsal İş Birimi CEO’su Mehmet Ali Akarca’nın ev sahipliğinde ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında duyuruldu. Akıllı Kent uygulaması temel anlamda Akıllı Belediye, Akıllı Aydınlatma, Akıllı Otopark, Akıllı Çevre, Akıllı Yönetim, Akıllı Sağlık, Akıllı Güvenlik, Akıllı Enerji, Akıllı Kavşak, Akıllı Durak, Akıllı Ulaşım modelleriyle teknolojiyle birlikte insanların hayatlarını daha da kolaylaştıracak. 

1425230232_3.jpg

Türk Telekom Grubu ve iş ortakları tarafından geliştirilen uygulamalarla, Karaman’da trafikten sağlığa, kamu hizmetlerinden enerji tasarrufuna kadar şehrin tüm ihtiyaçları Akıllı KenTT Operasyon Merkezi’nden yönetilecek. Şehir, vatandaşlar için daha yaşanabilir hale gelirken, ekonomik ve çevresel olarak da büyük kazançlar sağlanacak. Akıllı KenTT projesi Türkiye çapında gelişmekte olan belediyelerin faaliyetlerini kolaylaştıracak. 

Akıllı şehir tanıtımının hemen ardından, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türk Telekom Grubu CEO’su Rami Aslan  ve Grup Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir’in katılımıyla Belediye Başkanlığı binasında saat 15.00’de Karaman Çağrı Merkezi açılışı gerçekleştirildi. 

1425230250_5.jpg

250 gence istihdam sağlayan Karaman Çağrı Merkezi, Avea ve TTNET operasyonlarının yanı sıra Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne de (DHMİ) hizmet verecek.

Grup Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir, yaptığı değerlendirmede Karaman Çağrı Merkezi ile Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren çağrı merkezlerinden edindikleri birikimi ve deneyimi Karaman’a taşıyacaklarını söyledi. Akdemir ayrıca “Çağrı merkezi sektörü Türkiye’de ortalamadan çok daha hızlı büyüyen bir alan. 2002 yılıyla 2015 yılı arasındaki 13 yıllık dönemde, çağrı merkezi sayısı 170’ten 1200’e çıktı. Çağrı merkezlerindeki istihdam 80 bini buldu. Hükümetin 2023 yılına kadar çağrı merkezi istihdam hedefi 350 bin kişi. Türk Telekom Grubu olarak bizler de bu büyük vizyona sahip çıkıyoruz” açıklamasında bulundu. 

Ülkenin dört bir yanına yayılan çağrı merkezleri gibi Karaman’da açılan yeni çağrı merkezi de bölge ekonomisine canlılık getirecek. Türk Telekom Grubu’nun şu an 43 ilde çağrı merkezi bulunuyor. Bu çağrı merkezlerinde yaklaşık 7 bin müşteri temsilcisi çalışıyor. 

1425230271_1.jpg1425230278_2.jpg1425230287_6.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.