Güncel

Türk Telekom'dan ABD boykotu!

Sosyal medya kullanıcıları, ABD'li firmalara reklam boykotu kampanyası başlattı. İlk adım Türk Telekom'dan geldi.


Sosyal medya kullanıcıları, ABD'li firmalara reklam boykotu kampanyası başlattı.

#ABDyereklamverme etiketiyle yapılan paylaşımlarda FOX TV ile ABD'li firmalar Google, Facebook, YouTube, Twitter ve Instagram'a ayrılan reklam bütçelerinin kaldırılması istendi. Türk Telekom da kampanyaya destek veren kuruluşlar arasında yer aldı.

Türk Telekom'dan ABD boykotu!

ABD ile Türkiye'de tutuklu papaz Andrew Brunson kriziyle başlayan, ardından Türk bakanlara yaptırım ve Türk ürünlerine ek vergilerle artan gerginliğin ardından sosyal medya kullanıcıları kampanya başlattı.

Türk Telekom'un kurumsal iletişim direktörü Hamdi Ateş de sosyal medya hesaplarından kampanyaya destek verildiğini açıkladı. ​Fenomen hesapların desteğiyle Twitter üzerinden başlatılan kampanyayla ABD firmalarına verilen reklamların kesilmesi talep edildi.

#ABDyereklamverme etiketiyle yapılan paylaşımlarda FOX TV ve ABD'li firmalar Google, Facebook, YouTube, Twitter ve Instagram'a ayrılan reklam bütçelerinin kaldırılması istendi. Bu konuda haykırışlar meyve de vermeye başladı.

İşte Amerikan firmaları ve FOX'a reklam vermeyecek markalar;

Türk Telekom

Vakıf emeklilik

Biruni

Boydak

KuveytTürk

Emlak Konut

Filli Boya

Türksat

Peki ya siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yerli markaların ABD'ye karşı hareketlenme davranışını olumlu bir adım olarak görüyor musunuz? 

Yorumlar
adem
abd de bir boykot yaparsa hayatımız tamamen durur bütün program onların elinde bütün sistemler cortlar ondan sonra boykotu görürsünüz.sanki brounson gibi bir sürü insan var hatta ülkeler var ama ne hikmetse abd nin suyundan gitmezse paçasına yapışarak yalvaracak duruma geliriz,o kabadayılık külhan beyliğinin sonucunu iyi kavramayan zavallı insanlarımız
Cevapla
Misafir
I phone satmasınlar o zaman
Cevapla
Mustafa dirier
Güzel de boykot etmesi twitter fbok watsap ..boykotu bile twiter den yapıyor nasıl olacak şimdi
Cevapla
Gökay Çiçekçi
Abd ye boykot yapmayı Abd merkezli uygulamadan haber veriyoruz buda güzel.
Cevapla
Abdullah
Bu tavırlarını müşteri memnuniyeti içinde bekliyoruz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.