Güncel

Türk Telekom'dan abonelerine 5G müjdesi! Geliyor gelmekte olan

Türk Telekom 5G konusundaki ciddi adımlarına bir yenisini daha ekledi. İşte konuya ilişkin tüm detaylar.

Türk Telekom'dan abonelerine 5G müjdesi! Geliyor gelmekte olan

Türkiye'de ki en büyük mobil operatörlerden biri olan Türk Telekom, 5G tarafındaki önemli adımlarına bir yenisini daha ekledi. Türk Telekom'dan yapılan açıklamada 5G tarafında Ericsson ile önemli bir anlaşmaya daha imza atıldığı belirtildi. 

Yapılan açıklamada şu satırlara yer verildi.

Türk Telekom'dan abonelerine 5G müjdesi! Geliyor gelmekte olan

Türk Telekom ve Ericsson, mobil iletişim hizmetlerinin karma ağ ortamlarında hızlı ve otomatik bir şekilde aktif hale getirilmesini sağlayan Ericsson Dinamik Aktivasyon (EDA) provizyon platformunun kullanıma alınmasıyla ilgili bir anlaşma imzaladı. Türk Telekom ile iş ortaklığını genişleten  Ericsson; anlaşma ile Türk Telekom'un mobil ağ BT provizyon platformu ortağı haline geliyor. 

Türk Telekom'un ağ modernizasyonuna yönelik çalışmalarını destekleyecek olan anlaşma, TT Mobil müşterilerine sunulacak yeni teknolojiler için kusursuz entegrasyon süreçlerine olanak sağlayacak. EDA platformunun hayata geçirilmesiyle, Türk Telekom, müşterileri için yeni teknolojileri kolaylıkla entegre edebilecek, provizyonlama süreçlerini optimize ederken 5G yol haritasını gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşacak. EDA platformu, müşterilerin yeni hizmet tekliflerinden faydalanmalarını sağlarken Türk Telekom hizmetlerinin ülke genelinde pazara sunulma hızını daha da iyileştirecek. 

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’nin dijital dönüşümünün lideri Türk Telekom olarak, ülkemizi 5G’ye hazırlarken, bir yandan da sunduğumuz ürün ve hizmetlerle müşterilerimizi değerli hissettirmeye devam ediyoruz. Dijital dönüşüm hedeflerimizi bir bir gerçekleştirirken daha iyi bir müşteri deneyimi için Ericsson ile iş ortaklığımızı genişletmekten büyük mutluluk duyuyoruz. 5G'ye geçiş süreci yaklaşırken, bizi anlayan ve günümüz mobil ağlarının gerektirdiği esneklik ve çevikliği sağlayan bir iş ortağıyla birlikte çalışmak bizim için büyük önem taşıyor.” 

EDA, Türk Telekom’un mobil hizmetlerinin karma çok tedarikçili ağ ortamında, dinamik olarak gerçek zamanlı bir şekilde etkinleştirilmesini ve provizyonlanmasını sağlıyor. Ayrıca, sanallaştırılmış hizmetler verilmeye başlarken, mevcut teknolojilerin yönetimi için esnek ve modüler bir çözüme olanak tanıyor. 

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın, anlaşma ile ilgili olarak şunları söyledi: “Türk Telekom Grubu ile uzun süredir devam eden iş ortaklığımızdan büyük mutluluk duyuyoruz. 2023 Türkiye Vizyonu kapsamında belirlenmiş oldukça iddialı planlar bulunuyor. Bu planların sektörler genelinde hayata geçmesini sağlamak için en önemli unsurlarından birini ise telekomünikasyon altyapısı oluşturuyor. Günümüzün dijital dünyasında, dijitalleşmeyle gelen talepleri karşılamak için operatörlerin hizmetlerini daha hızlı ve esnek bir şekilde sunmaları gerekiyor. EDA platformuyla Türk Telekom'un operasyonel verimliliğin yanı sıra güvenilir ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi elde etmesine yardımcı oluyoruz. Bu iyileştirilmiş verimlilikler hem tüketicilere hem de işletmelere fayda sağlayacak ve tüm ekonomi için geleceğe hazır, gerçek anlamda çeşitlendirilmiş dijital dönüşümün yolunu açacak.” 

Yorumlar
Uğur
780000 Kilometre kareyi Fiber ağlarla ördük. Şimdi sıra 5G yatırımında. İşimiz gücümüz politika yapmak.
Cevapla
Mustafa kaya
Milleti zehirliyceksiniz kablolu internet neyimize yetmiyo siz 5g wi-fi gibi işte sinyal yayıyo buda saglımızı bozucak 5 g ye kocaman hayır
Cevapla
Kaya
Bu işler böyle malesef hizmet yok kalite yok yöneticilerde kişilik yok verilmeyen hizmetin parasını alıyorlar.yalan dolana dayalı her şey.pambıkören baş aktör bunların içinde
Cevapla
Ferhat Yildirim
yine zam İnternet te zam zam zam bu ülkenin hali ne olacak
Cevapla
yakup
ttnet firması alt yapısı yok nasıl 5g ye geçiçek kısaca şunu söyleyim 3 ay önce hattımda sıkıntı vardı aradım teknik ekip gelecek dediler 3 gün bekledim geleln olmadı ben madur oldum paranla rezil olmak işte buna derler benim 3 günlük maduriyetimi karşılarlarmı karşılamazlar anlaşmamı iptal edip TurkNet'e geçtim internetim çok hızlı dün öglen sıkıntı oldu hattımda aradım 20 dk içinde geldiler hallettir direk TurkNet'e geçin derim ttnet in alt yapısı yok tam oturmadı 5g için sağlam alt yapısı gerek ki müsterilere rahatça kullanılabilesin ttnet almak için 50 takla atarlar faturayı ödemeyi unut cart diye keserler ttnet den kurtulduğum için çok memnunum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.