Güncel

Türk Telekom'dan Adsl Uyarısı

Balıkesir Telekom Müdürlüğü % 80'in üzerinde ADSL aboneliğini iptal etti.


Kanuni olmayan ve güvenlik açığı bildirilen ortak kullanımlar yapıldığını belirten yetkililer, şartlara aykırı davranan    müşterilerin sözleşmesinin iptal edileceği duyuruldu. Balıkesir Telekom Müdürlüğü'nün, bu yüzden 80'in üzerinde ADSL   aboneliğini iptal ettiği kaydedildi.

İnternetin yaygınlaşmasıyla insanlar evlerinde ADSL abonesi olmaya başladı. Genellikle apartman veya site sakinleri    arasında bir abonelik üzerinden birden fazla konutta internet kullanılır oldu.

Telekom, daha çok konutlardaki bu uygulamayı durdurmak ve abone sayısını arttırmak için çalışmaya başladı. Türk    Telekom'dan yapılan açıklamada, yasal olmadığı ve güvenlik açısından tehlike arzettiği belirtilen ortak kullanımlarla   yapılan bilişim suçlarında artış görüldüğü bildirildi. ADSL hizmeti alan müşterilerin ortak kullanımlarla bağlantı hızlarının    yavaşladığı ve limitli müşterilerin faturalarının arttığı dile getirilen açıklamada, virüsler sebebiyle de kullanıcıların bilgisayar  ve bilgilerine zarar verdiği kaydedildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.