Güncel

Türk Telekom'dan deprem açıklaması

Türk Telekom İstanbul'da yaşanan deprem sonrası altyapısı uzun saatler boyunca çökmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.


Dün İstanbul'da yaşanan deprem ile beraber GSM operatörlerinde kısa süreli kesintiler yaşandı. Turkcell ve Vodafone şebekelerinin az da olsa etkinlendiği bu durum Türk Telekom aboneleri için uzun saatler boyunca şebekeye erişim sıkıntısı haline geldi.

Türk Telekom'dan deprem açıklaması

Sadece İstanbul değil bazı illerde de yaşanan durum 7-8 saat kadar devam etti. Türk Telekom konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Aşağıda bu açıklamayı görebilirsiniz:

Değerli Basın Mensubu,

Abonelerimize daha iyi hizmet vermek için teknoloji altyapımızı yenileme çalışmaları devam ederken, 26.09.2019 saat 14:00'de İstanbul’da 5.8 şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir.

Yaşanan deprem sonrasında sesli aramalardaki trafik yoğunluğu nedeniyle mobil iletişimde aksaklık yaşanmıştır.

Sorun sadece mobil iletişimi olumsuz etkilemiş olup sabit ses, geniş bant ve fiber altyapı hizmetlerimizde bir sorun oluşmamıştır.

Uzman ekiplerimizin titiz çalışmaları sonucu abonelerimizin büyük bir bölümünün iletişimi normalleşmiştir. Kısa bir süre sonra tüm abonelerimiz normal hizmetlerini almaya başlayacaktır.

Yaşanan bu aksaklık nedeniyle üzüntülerimizi belirtir, süreçten etkilenen tüm abonelerimizden özür dileriz.

Yorumlar
Misafir
Bu ne sacmalik dunya para aliyorlar insanlarin ihtiyaci oldugu zaman calismiyor yapamiyorlarsa yapacak insanlara yaptirsinlar .ne bazi illeri hala calismiyor cep telefonlarii....
Cevapla
şenol eden
kusura bakmayın sabah hattımı türktelekom dan diğer operatöre taşıdım. Acil durumda işe yaramayan operatörü ne yapayım. Şimdi abonelerinize bol bol 50 100 gb dağıtın şirin gözükün!!! İşe yaramaz oparatör sizi ya
Cevapla
Yavuz
Tahaddüt biter bitmez ilişiğimi keseceğim.
Cevapla
Cihat Bucak
Sizi de özrünüzü de ..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.