Güncel

Türk Telekom'dan internet yavaşlığı ile ilgili açıklama

Öğleden sonra yaşanan ve Türk Telekom abonelerinin Google servislerine girememesine neden olan internet yavaşlığı ile ilgili açıklama geldi.

Türk Telekom'dan internet yavaşlığı ile ilgili açıklama

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama Türk Telekom, sorunun siber saldırı kaynaklı olduğunu duyurdu. 

Türk Telekom'dan internet yavaşlığı ile ilgili açıklama

20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır.

Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.​

Yorumlar
Kerem
Türk Telekom'a geçtiğimiz günden bu güne kadar memnun olmadığımı belirtmek isterim, bırakın bu komik durumları, insanların aklıyla dalga geçiyorsunuz daha önce en ufak bir depremde sizin ne kadar güvenilir olduğunuzu millet gördü.
Cevapla
Ali
Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un !!! Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip ol ve siber saldıraya maruz kal ne kadar komik bir durum.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.