Güncel

Turkcell 25. yılını eski genel müdürleriyle kutladı

2019 yılında 25. yılını kutlayan Turkcell, sıra dışı bir etkinliğe imza atarak eski yöneticilerini bir araya getirdi.

Turkcell 25. yılını eski genel müdürleriyle kutladı

Çeyrek asırlık zirve yolculuğunun anlatıldığı toplantının ev sahipliğini Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça ve Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu yaptı. 25. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen toplantıya, şirketin kurucularından Murat Vargı’nın yanı sıra Osman Berkmen ile eski genel müdürler Cüneyt Türktan, Muzaffer Akpınar ve Süreyya Ciliv katıldı. Mevcut ve eski yöneticiler, Turkcell’in bugünlere gelmesindeki başarı öykülerini katılımcılarla paylaştı.

Turkcell 25. yılını eski genel müdürleriyle kutladı

Toplantıda konuşma yapan Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, “Aramızda GSM fikrini Türkiye’ye getiren, bu fikri değerli bulup geliştiren çok değerli iş adamlarımız ve dostlarımız var. Murat Vargı, Osman Berkmen ve Mehmet Emin Karamehmet’e, şirketimizin bu günlere gelmesi için gece gündüz akıl teri ile alın terini karıştıran dört genel müdürümüze, mesai arkadaşlarımıza, tüm kurucu ortaklarımıza ve yatırımcılarımıza çok teşekkür ediyorum. Şirketimizin 25. yılının hayırlı uğurlu ve bereketli olmasını diliyorum.” dedi.

Kaan Terzioğlu: “Ülkemize güvendik, çeyrek asırdır zirveyi bırakmadık”

Turkcell’in 25 yılda klasik bir telekom operatöründen dünyaya teknoloji ihracatı yapan dünyanın ilk dijital operatörü unvanına sahip dev bir şirkete dönüştüğünü vurgulayan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ise şunları söyledi:

“Bugün bizim için son derece önemli bir gün. 25. yılımızı kutladığımız bu toplantıda şirketimizde emeği geçen çok değerli kurucularımızı ve eski genel müdürlerimizi ağırlayarak Turkcell’in bugünlere nasıl geldiğini, kendilerinden bire bir dinleme şansına sahip olduk. Şüphesiz ki anlatıldığı üzere Turkcell bugünlere kolay gelmedi. Başta sadece ses hizmeti sunan geleneksel bir operatörden, 1440 stratejimiz kapsamında geliştirdiğimiz ve bugün dünya çapında kullanılan BiP, fizy, TV+, Dergilik, lifebox gibi yerli ve milli dijital uygulamalarıyla dev bir şirkete dönüşmüş durumdayız.

Zirve yolculuğunda emeği geçen tüm eski yöneticilere teşekkür eden Kaan Terzioğlu, Turkcell’in bugünlere gelmesindeki en büyük paylardan birinin de müşterilerinin teveccühü ve desteği olduğunu belirterek, çeyrek asırdır olduğu gibi, Türkiye için üretmeye ve değer katmaya devam ederek durmadan çalışacaklarının altını çizdi.

Geçmişten günümüze, Turkcell genel müdürleri deneyimlerini anlattı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.