Güncel

Turkcell Global Bilgi Diyarbakır'da 6 yılı geride bıraktı

Turkcell Global Bilgi yaklaşık 800 kişiyle Turkcell bireysel müşterilerine hizmet verdiği Diyarbakır’daki çağrı merkezinin 6. yaşını kutluyor. Şirket , kuruluş aşamasında 12.3 milyon dolar yatırım gerçekleştirdiği Diyarbakır’a ayda 1 milyon TL ekonomik ka

Turkcell Global Bilgi Diyarbakır'da 6 yılı geride bıraktı

“Avrupa’nın En İyi Çağrı Merkezi” Turkcell Global Bilgi 2008 senesinde Turkcell bireysel müşterilerine hizmet vermek amacıyla yatırım gerçekleştirdiği Diyarbakır’da 6. yılını kutluyor. Diyarbakır’da en yüksek prim ödeyen şirketlerden biri olan Turkcell Global Bilgi aynı zamanda şehirde en fazla istihdam yaratan işletmeler arasında yer alıyor.

Ayda 1 milyon TL ekonomik katkı

Diyarbakır’a kuruluş aşamasında 12. 3 milyon dolar yatırım gerçekleştiren Turkcell Global Bilgi şehre ayda 1 milyon TL ekonomik katkı sağlıyor. Turkcell bireysel müşterilerine hizmet verilen merkezde aylık ortalama 1.1 milyon çağrı karşılanıyor, 4.1 milyon dakikalık üretim gerçekleştiriliyor.

1408630441_diyarbakir-cagri-merkezi.jpg

2015’e kadar 200 kişiyi daha istihdam sağlanacak

İlk kuruluşunda 50 kişiyle hizmet vermeye başlayan Turkcell Global Bilgi’nin Diyarbakır şubesinde şu an yaklaşık 800 kişi görev alıyor. Çalışanlarının % 60’nın kadın , %40’nın erkek olduğu merkezde 2014 sonuna kadar 200 kişiye daha istihdam sağlanması planlanıyor.

Turkcell Global Bilgi Diyarbakır Lokasyon Müdürü Deniz Ateş konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:” Turkcell Global Bilgi olarak Anadolu’daki ilk yatırımlarımızdan biri olan Diyarbakır’da 6 yılı önemli başarılarla geride bırakmış olmaktan ötürü son derece mutluyuz. Burada yüzlerce gencimize iş imkanı tanıyor, şehrin ekonomisinin canlanmasına önemli katkılar sağlıyoruz. Son derece modern bir çalışma ortamı hedefleyerek kurduğumuz Turkcell Global Bilgi Diyarbakır Çağrı Merkezi’yle hem Diyarbakır’ın hem de ülkemizin geleceğine yatırım yapıyoruz. 6 senenin sonunda gerçekleştirdiğimiz işlere baktığımızda da bu inancımızda ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha anlamış olduk. En önemli mekezlerimizden birine ev sahipliği yapan Diyarbakır’a şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da yatırım yapmaya, gençlerimize, kadınlarımıza yeni istihdam alanları oluşturmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.