Güncel

Turkcell İzmir Veri Merkezi'ni ziyaret ettik

Turkcell İzmir Veri Merkezi geçtiğimiz günlerde açıldı. İzmir'de yerinde takip ettiğimiz açılışla ilgili detayları özel olarak hazırladığımız videoda sizlerle paylaşıyoruz.


Turkcell, 14 bin 500 metrekare tesis ve 2 bin 400 metrekare beyaz alan büyüklüğüne sahip İzmir Veri Merkezi’ni açtı. 22 Haziran 2018 tarihinde yapılan açılış, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça ve Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Turkcell’in ‘Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı’ vizyonuyla 2016’dan bu yana öncülüğünü üstlendiği yeni nesil veri merkezi çalışmaları hızla devam ediyor. 33 bin metrekare tesis ve 10 bin metrekare beyaz alana sahip Gebze Veri Merkezi’ni 2016 yılında hizmete sunan Turkcell, şimdi de 14 bin 500 metrekare tesis ve 2 bin 400 metrekare beyaz alan büyüklüğüne sahip İzmir Veri Merkezi’ni açtı.

Turkcell İzmir Veri Merkezi, Ege’nin en büyük veri merkezi olmasının yanı sıra Gebze Veri Merkezi’nde olduğu gibi Tier 3 sertifikasına sahip. Bugüne kadar yeni nesil veri merkezlerine 615 milyon TL üzerinde yatırım yapmış olan Turkcell’in önümüzdeki yıllarda Ankara ve Çorlu veri merkezlerinin de tamamlanmasıyla birlikte bu alanda yaptığı yatırım miktarı 2 milyar TL’yi bulacak.

Sizleri Teknolojioku olarak yerinde takip ettiğimiz Turkcell İzmir Veri Merkezi ile ilgili hazırladığımız video ile başbaşa bırakıyoruz. 

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.