Güncel

Turkcell jeneratörleri konuşturuyor!

Turkcell ve Kırcı Grup, jeneratör sektöründe öncü nitelikte bir iş birliğine imza attı.


Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell ve 20 yıllık tecrübesiyle jeneratör kiralama, satış ve servis konusunda sektörün lider markası olan Kırcı Grup, güçlerini “kesintisiz enerji” için birleştirdi.

Kırcı Grup’un mobil jeneratörleri, bundan böyle makineler arası iletişim (M2M) teknolojisi ile donatılacak. Jeneratörler arasındaki parametrik verilerin aktarılmasında kullanılacak M2M hat sayısının Yenilikçi Kiralama Hizmet Modeli sayesinde hızla artarak 5.000’e ulaşması hedefleniyor.  Jeneratörlere yerleştirecek M2M hatları, merkezi sisteme her türlü arıza ve aksaklık bilgisini anında ileterek sorunun mümkün olan en kısa süre içerisinde çözülmesini sağlıyor.

Turkcell aynı zamanda Kırcı Grup’a ses hatları ve Araç Takip hizmeti de sunarak da operasyonel süreçlerine katma değer sağlıyor.

1369822973_turkcell.jpg

Selen Kocabaş: Kırcı Grup ile hayata geçirdiğimiz bu proje, teknoloji-sanayi iş birliği ile sağlanan fayda adına çok önemli bir örnek teşkil ediyor.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, konuyla ilgili açıklamasında Kırcı Grup ile yaptıkları iş birliğinin, yalnızca bu iki firmayı değil çok daha geniş bir ekosistemi ilgilendirdiğini vurguladı. Kocabaş, değerlendirmesinde şunları söyledi:

“Kesintisiz enerji, endüstriyel üretim başta olmak üzere pek çok sektör için kritik değer taşıyan bir konu. Kırcı Grup, uzun yıllardır bu alanda hizmet vererek çok geniş bir ekosistemde iş süreçlerinin aksamasını ve bu aksamadan kaynaklı maddi kayıpları engelliyor. Turkcell iş birliği ile M2M teknolojisinin sağladığı imkânlar sayesinde Kırcı Grup’tan hizmet alan geniş müşteri ağının risk düzeyi en alt seviyeye çekiliyor. Jeneratörler için Kiralama gibi yenilikçi bir Hizmet Modeline de M2M teknolojisi sayesinde hayata geçebilmiş oluyor. Kırcı Grup ile hayata geçirdiğimiz bu proje, teknoloji-sanayi iş birliği ile sağlanan fayda adına çok önemli bir örnek teşkil ediyor.”

Turkcell M2M teknolojileri ile  %60’a varan tasarruf sağlıyoruz

Kırcı Grup Genel Müdürü Andaç Tulgarlar ise “Turkcell ile çalışarak işimizi farklı bir noktaya taşıyoruz. Artık jeneratörlerimizi kiralıyoruz. Turkcell teknolojileri sayesinde kiralama modelimizde işimiz, yeni bir boyut kazanıyor ve yepyeni bir alan açılıyor. Turkcell M2M teknolojileri ile jeneratörlerimizi uzaktan yöneterek arıza ve kontrol işlemleri için sahaya 40% daha az personel gönderiyoruz ve böylece sahaya giden personelimizle ilgili maliyetlerimizde yılda 50-60% tasarruf sağlıyoruz” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.