Güncel

Turkcell marka dahisi Martin Lindstrom’u ağırlıyor!

Turkcell Akademi Pazarlama Konferansı marka dahisi Martin Lindstrom’u ağırlıyor.

Turkcell marka dahisi Martin Lindstrom’u ağırlıyor!

Pazarlama alanında, dünyaca ünlü konuşmacıları ağırlayan “Turkcell Akademi Pazarlama Konferansı”nın beşincisi 13 Kasım’da gerçekleşiyor. Time dergisi tarafından “Dünyanın En Etkili 100 İnsanı” arasında gösterilen,  “Buy-ology” gibi kitapların yazarı Martin Lindstrom, dev markalara verdiği danışmanlık hizmeti ve konferansları ile “markalaşma” dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri…

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell’in, pazarlama alanında ufuk açıcı etkinliği “Turkcell Akademi Pazarlama Konferansı” bu sene de dev bir ismi ağırlayacak. Bu sene beşincisi gerçekleşecek konferansın konuğu Time dergisinin “Dünyanın En Etkili 100 İnsanı”ndan biri olarak gösterdiği Martin Lindstrom. Lindstrom, 13 Kasım 2012 tarihinde Swissotel’de iş ve pazarlama dünyasının önde gelenleri ve Turkcell çalışanlarıyla  “Nöromarketing” konusunda bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

Marka dendiğinde akla ilk o geliyor…

Danimarka asıllı Lindstrom, gerek Buy-ology, BRANDsense gibi best seller olmuş kitapları, gerek dünya devlerine verdiği marka danışmanlığı, gerekse her sene dünyanın dört bir yanında yaklaşık 1 milyon kişiye ulaştığı konuşmaları ile “marka” dendiğinde akla gelen ilk isim. İnsanların satın alma tercihlerini irdelediği Buy-ology kitabı için 3 yıl çalıştı ve 7 milyon dolar harcayarak pazarlama ve nörolojiyi harmanladı. Markaların, duyguları ve dolayısıyla tüketici tercihlerini nasıl etkilediğini bambaşka bir bakış açısıyla anlatmayı başaran Lindstrom, halen New York’ta Lindstrom Company, Londra’da BRANDsense Agency şirketlerinin kurucusu ve CEO’su... Time Magazine, Harvard Business Review ve FAst Company gibi dergilere düzenli olarak katkıda bulunurken, dünyanın en itibarlı yayınlarında sık sık yorum ve görüşleriyle yer alıyor.

Turkcell Akademi daha önce de önemli isimleri İstanbul’a getirmişti

Turkcell Akademi’nin Pazarlama Konferansları, daha önceki senelerde Amerikan başkanlık seçimlerinde Obama zaferinin arkasındaki isim olarak tanınan David Plouffe, ünlü Amerikalı sosyolog Malcolm Gladwell, insan davranışları ve ekonomi üzerine yürüttüğü çalışmalarla ses getiren Dan Ariely’i ve sosyal medya uzmanı Charlene Li’yi ağırlamıştı.

Turkcell'in "İnsana Yatırım" ilkesi doğrultusunda stratejik gelişim ve bilgi yönetimi merkezi olan Turkcell Akademi, Pazarlama Gelişim Programları kapsamında iş dünyasına değer katan liderleri konuk etmeyi sürdürecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.