Güncel

Turkcell Partner Program 10 yaşında

10. yaşını kutlayan Turkcell Partner Program’da hedef daha fazla inovasyon.

Turkcell Partner Program 10 yaşında

Türkiye’nin en köklü ve etkin iş ekosistemlerinden olan Turkcell Partner Program, 21 iş ortağıyla başladığı yolculuğun 10. yılında 200’ü aşkın iş ortağı ve 10 bini aşkın istihdam rakamına ulaştı. 10 yıl önce birlikte yola çıkılan iş ortaklarının ödüllendirildiği törende konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Kocabaş: “Türkiye’de açık inovasyon kavramını mobil iletişim ve uygulamalara Turcell getirdi. Hedefimiz iş ortaklarımızla birlikte açık inovasyonu bilgi teknolojileri alanına da yayarak Türkiye’nin rekabet gücünü beraber artırmak” dedi

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Türkiye’nin en büyük iş ortaklığı ekosistemlerinden biri olan Turkcell Partner Program’ın 10. yaşını iş ortaklarıyla birlikte kutladı. İstanbul  Swissotel’de gerçekleştirilen ve sunuculuğunu Kadir Çöpdemir’in yaptığı gecede Turkcell Partner Programın 10 yıllık yolculuğu, gelecek hedefleri konuşuldu. Gecede Turkcell Partner Program’ın yarattığı ekosistemin ilk katılımcıları olan 21 şirket de ödüllendirildi.

Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, ödül töreninde yaptığı konuşmada yarattığı ekosistemle Türkiye’ye değer katan Turkcell Partner Program 10. yılını kutlamaktan duydukları memnuniyeti ifade etti. Kocabaş,

“21 iş ortağı ile hayatına başlayan bu yapı 10 yılda yüzlerce iş ortağıyla, yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağlayan, milyonlarca liralık ekonomi yaratan ve sadece Türkiye’de değil, dünyanın önde gelen şirketlerine verdikleri hizmetlerle de Türkiye’ye katma değer katan bir ekosisteme dönüştü. Turkcell ile yola çıkan iş ortaklarımız artık sadece Turkcell ile değil, pek çok sektörde farklı şirketler ile yaptıkları işlerle de bireysel ve kurumsal müşterilerin hayatına değer katıyor, dünyada ilklere imza atıyor. Başta yola birlikte çıktığımız 21 iş ortağımız olmak üzere tüm ekosisteme Türkiye’ye böyle bir değeri yarattıkları için teşekkür ediyoruz. Türkiye’de açık inovasyon kavramını mobil iletişim ve uygulamalara Turkcell getirdi. Hedefimiz iş ortaklarımızla birlikte açık inovasyonu bilgi teknolojileri alanına yayarak Türkiye’nin rekabet gücünü beraber artırmak. İş ortaklarımızla birlikte daha nice 10 yıllar boyunca hem ülkenin ihtiyaçlarını karşılayacak hem de dünyaya yayılacak ürün, servis ve uygulamalar geliştirmeyi diliyoruz” dedi.

1354875429_mg0651a.jpg

200’den fazla iş ortağıyla 10 binin üzerinde istihdam

Turkcell’in 2002 yılında 32Bit, Aerodeon, Arvento, Başarı Mobile, Cellenity, Cep Dünyası, Dataport, Done, Ester, Figensoft, Infotech, İnteraktif Medya, Kokteyl, Mobilera, Mynet, Parkyeri, Penna, Sempa, Tikle, Trendtech ve Univera’dan oluşan 21 iş ortağıyla yola çıkarak başlattığı Turkcell Partner Program, bugün 200’ün üzerinde iş ortağına ulaştı. On yıl önce 350 kişinin istihdamına katkıda bulunan programın bugün istihdama yaptığı katkı ise 10 binin üzerinde.

İş ilanları yılda 50 bin kişiye ulaşılıyor

Her geçen gün kapsama alanını genişleten ve kurulan işbirlikleri sayesinde ortaklarının ve müşterilerinin hayatında fark yaratan Turkcell Partner Program, yayınladığı iş ilanları ve tanıtım fırsatlarıyla Türkiye’nin istihdam alanındaki en kapsamlı projelerinden biri olarak da dikkati çekiyor. Sitede yer alan iş ilanları haftada 5 bin, yılda ise 50 bin sektör profesyoneli tarafından okunuyor. Her bir ilan, anında 2.500 takipçiye ulaşıyor. Site üzerinde oluşturulan 5 bini aşkın kişinin yer aldığı “developer komünitesi”, Türkiye’nin teknolojideki geleceği açısından umut vadediyor.

Turkcell Partner Program nedir?

Turkcell Partner Program, mobil iş fikir ve projelerin doğru hedeflere odaklanmasını sağlayan ve bu projelerin geniş kitlelere ulaştırılması için aracı olan bir faydalar bütünüdür. Sayıları yüzlerle ifade edilen iş ortağıyla Türkiye'nin en köklü ve etkin iş ekosistemlerinden biri olan Turkcell Partner Program, bağlılık ve destek programları ile İş ortaklarının gelişimlerine katkı sağlar. Bu sene 10 yılını kutlayan Turkcell Partner Program, iş alanlarına özel iş modelleri oluşturarak, iş ortaklığı potansiyeli barındıran firmaları ekosisteme kazandırır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.