Güncel

Turkcell ve Ericsson Wi-Fi ve hücresel kapsama alanını geliştiriyor

Turkcell ve Ericsson, gerçek zamanlı trafik yönlendirme testini İstanbul’daki kalabalık bir alışveriş merkezinde başarıyla gerçekleştirdi.

Turkcell ve Ericsson  Wi-Fi ve hücresel kapsama alanını geliştiriyor

Ericsson (NASDAQ: ERIC), Turkcell ile birlikte ödüllü Gerçek Zamanlı Trafik Yönlendirme testini İstanbul’daki bir kalabalık alışveriş merkezinde birinde tamamladı. Trafik Yönlendirme çözümü; alanında bir ilk olma özelliğiyle, hücresel ve Wi-Fi üzerinden kullanıcıların ağ bağlantı performanslarını geliştirmeyi sağlıyor.

Turkcell Şebeke Operasyonları Genel Müdür Yardımcısı Bülent Elönü;

1416409347_bulentelonuturkcell.jpg

"Turkcell, müşterilerine mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunmaya odaklı ve bu hedefe ulaşmak için en son teknolojiyi takip ediyor. Dünya çapında da bir ilk olan bu testle birlikte, kullanıcıların trafiklerini Turkcell’in güçlü 3G ağı ve Wi-Fi arasında izleyebilme imkânına sahip olduk. Ve bu testle birlikte gördük ki, Ericsson’un trafik yönlendirme uygulaması gerçekten de kullanıcı deneyimini maksimize ediyor. Turkcell olarak, son teknoloji ile müşterilerimize hizmet yolunda çalışmaya devam edeceğiz."dedi.

Bu teknoloji Turkcell’e, özellikle ağ trafiğinin yoğun olduğu alanlarda bile, Turkcell'in heterojen ağı üzerinden Wi-Fi ile kolay, sürekli ve yüksek performanslı kullanıcı deneyimi sunmaya olanak sağlıyor. Wi-Fi üzerinden kapsama alanını genişletme, özellikle Turkcell gibi lider Telekom operatörlerinin artan talebi karşılamasında yüksek önem arz ediyor. 

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Ziya Erdem, 

1416409368_ziyaerdemericsson.jpg

"Günümüzde cihazlar, mevcut kaynak kullanımı ve ortalama bir kullanıcı deneyimi açısından her zaman da optimum sonucu vermese de Wi-Fi kullanabiliyor.  Sektörde eşi benzeri olmayan bu Trafik Yönlendirme Uygulaması ile birlikte Turkcell’e ve kullanıcılarına akıllı telefonlarına herhangi bir uygulama yüklemeden hücresel ve Wi-Fi ağları üzerinden yüksek performanslı kullanıcı deneyimi sağlamalarını olanak sağlamış olduk.

Gerçek Zamanlı Trafik Yönlendirme, temel performans göstergelerini, akıllı telefon bağlantısının ağlar arasında geçiş yapmasına izin vermeden, sürekli olarak değerlendirmeye imkân tanıyor. Bu da, en iyi kullanıcı deneyimini ve ağ kaynaklarının optimizasyonunu beraberinde getiriyor. Gerçek Zamanlı Trafik Yönlendirme, kullanıcı müdahalesi ya da herhangi bir uygulama gerektirmeyen ağ güdümlü özelliğe sahip ve EAP-SIM özellikli tüm akıllı telefonlarda uygulanabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.