Güncel

Türkiye elektrikli otomobili burada üretecek

Yerli elektrikli otomobilin üretileceği il belli oldu.

Türkiye elektrikli otomobili burada üretecek

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, TÜBİTAK olarak elektrikli otomobil projesi başlatacaklarını duyurdu.

Yücel Altunbaşak açıklamasında, TÜBİTAK olarak elektrikli otomobil projesi başlatacaklarını ve bu işin merkezi olarak Bursa'yı düşündüklerini belirtti ve şu şekilde devam etti:

1352887581_teknolojide-tren-kacarsa-yakalamak-cok-zor-37098046619o.jpg"İçten yanmalı motordan elektrikli otomobile geçişte teknoloji yarı yarıya basitleşiyor. Bu fırsatı 'ülke olarak değerlendirelim' istiyoruz. Yatırımın büyük bir kısmını belki TÜBİTAK yapacak ama belli bir noktaya getirdikten sonra bunu bütün sanayiye açacağız. Bu iş için 100 milyon lira kaynak ayırdık. Onun merkezini de Bursa olarak görüyoruz. Bursa'da da bizim bir laboratuvarımız var.

Orayı üs olarak kullanalım diyoruz. Çünkü otomotiv endüstrisinin merkezi Bursa. Ciddi bir yan sanayisi olduğu için Bursa'yı merkez olarak alalım. Öyle bir projeyi bu ayın 26 - 27'sinde Ankara'da başlatma çalışmamız olacak."

Yorumlar
misafir
NEDEN HEP BURSA!! Adaletmi bu????
Cevapla
Misafir
haliyle bursa olacaktı. otomotivin kalbi orası
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.