Güncel

Türkiye Formula 1 takviminden resmi olarak çıkarıldı

Formula 1 Türkiye ayağının iptal edilmesinin ardından yarış takvimi değişti. İşte yeni takvim ve değişen yarış tarihleri.

Türkiye Formula 1 takviminden resmi olarak çıkarıldı

Geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız yapılan ve pek duyurulmayan bir adımla İstanbul'da 11-13 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılması planlanan Formula 1 yarışları takvimden çıkarılmış ve yarışın İstanbul ayağı iptal edilmişti. Formula 1 cephesinden yapılan yeni bir açıklama ile takvimdeki bu değişiklik duyuruldu.

Teknolojioku olarak resmi olarak duyurulmadan yaptığımız haberle bu bilgiyi size aktarmıştık. Formula 1 cephesinden gelen açıklama ile yeni takvim detayları da belli oldu.

Türkiye Formula 1 takviminden resmi olarak çıkarıldı

Yarışı düzenleyen kuruluş FIA'dan yapılan açıklamaya göre Türkiye GP'si yerine başka bir yarış konmadı. Bunun yerine 2 hafta sonra gerçekleşecek Fransa GP'si öne çekildi ve yarışın tarihi 18-20 Haziran olarak belirlendi.

Yarış takvimine eklenen yeni bir GP ise Avusturya oldu. 25-27 Haziran ve 2-4 Temmuz tarihleri arasında Avusturya GP'si gerçekleştirilecek. Yani Avusturya'da 2 farklı yarış yapılacak.

Öte yandan Türkiye'deki yarış için hala ümit var gibi görünüyor. Türkiye yarışının yapıldığı Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak konuyla ilgili çalışmaların halen devam ettiğini açıkladı. Henüz net bir bilgi olmasa da Formula 1 Türkiye GP'sinin 2021 yılında yine Türkiye'de yapılabilme ihtimali bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.