Güncel

Türkiye ve Suriye deprem yardımı için milyonlarca kripto bağışı akıyor!

Türkiye ve Suriye deprem yardımı için milyonlarca kripto bağışı akıyor! Blockchain veri platformu Chainalysis Şubat ayında yaptığı açıklamada, Türkiye'deki bazı yardım kuruluşlarına, 5,9 milyon dolarlık kripto para bağışı aktığını söyledi.

Türkiye ve Suriye deprem yardımı için milyonlarca kripto bağışı akıyor!

Türkiye ve Suriye'nin bazı bölgelerini yerle bir eden bir dizi yıkıcı depremden ölenlerin sayısı artmaya devam ederken, kripto para birimi topluluğu, yardımın ihtiyacı olanlara hızlı ve verimli bir şekilde ulaşmasını sağlayan temel kripto teknolojisi ile yardım için çabaladı.

Türkiye ve Suriye deprem yardımı için milyonlarca kripto bağışı akıyor!

Blockchain veri platformu Chainalysis Şubat ayında yaptığı açıklamada, gerçekten de, Türkiye İçişleri Bakanlığı Deprem İnsani Yardım Kampanyası, Türk Kızılayı, Çocukları Kurtarın, Umut Projesi ve diğerleri de dahil olmak üzere deprem yardımına yardımcı olan kuruluşlara yaklaşık 5,9 milyon dolarlık kripto para bağışı aktığını söyledi.

Kripto yardımı artıyor

Özellikle son rakamlar, Binance, Gate.io, Bitget, Tether ( USDT ), Bitfinex, Bybit, BitMEX, OKX, KuCoin ve diğerleri dahil olmak üzere birden fazla kripto şirketinin deprem kurbanlarını desteklemek için 9 milyon doların üzerinde taahhütte bulunmasıyla geldi.

Türkiye'nin, diğer tüm coğrafi bölgeler arasında 2022'de yıllık bazda (YoY) en yüksek kripto işlem hacmi büyümesini kaydeden bölge olan Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki (MENA) en büyük kripto pazarı olarak öne çıktığını belirtmek de önemlidir. Chainalysis'in 2022 Küresel Kripto Kabulü Endeksi'nde tüm ülkeler arasında 12. sırada yer alıyor.

Türkiye ve Suriye deprem yardımı için milyonlarca kripto bağışı akıyor! - Resim : 1

Topluluğun önceki çabaları

Bu arada, kripto topluluğu buna en çok ihtiyacı olanlara yardım etmek için ilk kez akın etmiyor. Kripto kullanıcıları, Şubat 2022'de Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin başlamasından sonra tek bir ayda 100 milyon dolardan fazla dijital varlık bağışladı.

Ülkenin Dijital Dönüşümden Sorumlu Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov, devam eden savaş çabaları için para toplamadaki yararlılığı nedeniyle, kriptoyu Ukrayna'nın savunma stratejisinde "temel bir araç" olarak övdü ve "askerlerimizin hayatını tam anlamıyla kurtaran esneklik ve hız sağladı. ” Finbold'un Temmuz 2022'de bildirdiği gibi.

Bununla birlikte, kriptonun parasal desteği geleneksel finans ve bankacılık kurumlarından daha verimli bir şekilde kolaylaştırma yeteneklerine rağmen, terör gruplarının kötü niyetlerini gizlemek için hayır projeleri kılığında kripto finansman kampanyaları düzenledikleri bilindiğinden, Chainalysis bağış gönderirken dikkatli olunmasını tavsiye ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.