Güncel

Türkiye'de aşılama 16 yaşına kadar indi

Ülkemizde aşılama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Aşı için yaş sınırı 16 yaşına kadar indi.

Türkiye'de aşılama 16 yaşına kadar indi

Türkiye aşılama konusunu ciddiye alıyor. Her gün milyonlarca vatandaşın aşılandığı ülkemizde artık aşı yaşı 16'ya kadar indi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca en son açıklamasında aşılama hakkında "Artık şehirler aşılamada birbirleriyle yarışacak" demişti. Artık 16 yaşa kadar vatandaşlarımız aşı randevusu alabilecek.

Türkiye'de aşılama yaşı 16 yaşına kadar geldi

Türkiye'de aşılama 16 yaşına kadar indi - Resim : 1

Koronavirüsün hayatımıza girmesinin ardından neredeyse iki yıl geçti. Hayatımızı her yönden etkileyen virüsle ilgili çalışmalalar virüsün ilk görüldüğü günden beri hızla devam ediyor. Aşılama çalışmaları koronavirüs ile mücadelede çok önemli bir rol oynuyor.

Ülkemiz de aşılama çalışmalarında hız kesmeden devam ediyor. Artık 16 yaş ve üzerindeki tüm vatandaşlar MHRS ve e-Nabız'dan aşı randevusu alabilir. Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz günlerde ülkemizdeki aşı çalışmalarına istinaden şu açıklamalarda bulundu: "57 Milyon dozu geçtik. İlk doz aşısını yaptıranların oranı ise %60’ın üzerine çıktı. Randevu alın, bir an evvel siz de aşınızı yaptırın."

İller gerçekten de aşılama konusunda birbiriyle yarışır halde geldi.  Uygulanan aşı sayısı İstanbul'da 10 milyon 354 bin 79, Ankara'da 4 milyon 700 bin 925, İzmir'de ise 3 milyon 830 bin 348 doz olarak belirtildi.

Türkiye genelinde ise bugüne kadar uygulanan aşı sayısının, 37 milyon 459 bin 120'si birinci doz, 16 milyon 770 bin 701'i ikinci doz, 2 milyon 790 bin 102'si üçüncü doz olmak üzere toplam 57 milyon olarak kayıtlara geçti.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu
Süper koronavirüs varyantı çıkabilirmiş. Bana göre ultra koronavirüs varyantı da çıkabilir hatta zombi varyant ı da çıkabilir. Aşılanmış vücutta kendini yeniliyor koronavirüs.
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu
Delta ve delta plus lambda varyantı ve KAPPA varyantı görülmüş. Ateş ve nefes darlığı yapıyormuş KAPPA varyantı .
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu
Aşılama 16 yaşa kadar indi ama delta ve delta plus varyantı çıktı. Sürekli mutasyon a uğruyor. Daha öldürücü hale geliyor. Aşılanmış vücutta mutasyona uğruyor ve yayılıyor. Mutasyon a uğramasını engellemek lazım. Bir yıl altı aydır evdeyiz ailece. Sadece sabahları migros a gidiyoruz elli metre mesafede. Bunun dışında hiç bir yere gitmiyoruz. Sürekli evdeyiz. Misafir kabul etmiyoruz. Sucu geliyor damacanayı dezenfekte ediyoruz. Gazeteleri sprey kolonya ile dezenfekte ediyoruz.
Cevapla
Barış
İşte senin haricinde kimse böyle davranmadığı için artık boşuna evde beklemiş oluyorsun. Başaramadık senin gibi.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.