Türkiye'de diş tedavisi gördü! Sosyal medyada olay oldu

Türkiye'de diş tedavisi gören bir İngiliz vatandaşının paylaşımları sosyal medyada olay oldu. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Türkiye'de diş tedavisi gördü! Sosyal medyada olay oldu

Ülkemizde yurt dışından özellikle de Avrupa'dan tedavi amaçlı çok fazla turist geliyor. Bu turistler saç ektirmeden tutun da diş tedavisine kadar bir çok sebeple ülkemizi tercih edebiliyor. Bu kapsamda ülkemizde bir diş tedavisi alan İngiliz vatandaşının başına gelenler sosyal medyada olay oldu.

Türkiye'de 6 bin pound karşılığında diş kaplama operasyonu yaptıran İngiliz vatandaşı başına gelenleri sosyal medyada paylaştı. Ağzından vurulmuşa döndüğünü iddia eden İngiliz kadın, paylaşımlarıyla olay oldu. 6 bi pound'a yaptrılan işlemin tedavi edilmesi ise genç kadına 30 bin pound'a mal olmuş durumda.

35 yaşındaki İngiliz kadın Melissa Davies Türkiye'de bir klinikte dişlerini kaplattı, ancak işler hiç de beklediği gibi gitmedi. 6.000 poundluk (yaklaşık 130 bin TL) ücretle kaplama işlemi yaptıran kadın işlemden memnun olmadığını ve ağzından vurulmuş gibi hissettiğini belirtti.

Türkiye'de diş tedavisi gördü! Sosyal medyada olay oldu

Türkiye'de diş tedavisi gördü! Sosyal medyada olay oldu - Resim : 1

Kadının iddiasına göre klinik, Davies’i 7 saatlik genel anestezi altına soktu, beş dişini söktü ve 14 dişe kanal tedavisi uyguladı, genç kadın burnu kanayarak uyandı. İşlemler yüzünden mağduriyet yaşayan kadın süreci sosyal medyada paylaştı.

Genç kadın: "Burnum kanamaya başlamıştı ve hava kanallarım kapanmaya başlamıştı. Kanamayı durdurmak için burnumda Tampax diyeceğim bir şey vardı ve nefes almama yardımcı olması için boğazımın arkasına bir tüp takılmıştı.

Bir hafta boyunca yüzüme yumruk yemiş gibi hissettim. Dişlerimden birini yukarı ittiklerinde bir çatırtı duydum. Eve dönüş yolunda keskin bir parça hissettim ve arka dişlerimden birinde kılcal bir çatlak bulmaya çalıştım.” ifadelerini kullandı.