Güncel

Türkiye'de internet neden kesildi!

Türk Telekom'dan ilk resmi açıklama geldi!

Türkiye'de internet neden kesildi!

Dün akşam saatlerinde kesilen internet tüm Türkiye'de tepkiye neden oldu. Onlarca sektörün işinin duraksadığı kesinti yaklaşık olarak 1 saat sürdü. Kesintinin ardından tüm gözler Türk Telekom'dan yapılacak resmi açıklamaya çevrildi. Sosyal medya yine sallandı. Sabit internet hatları kesilen milyonlarca kullanıcı 3G hatlarına yüklendi.  Dün geceki internet kesintisinden sonra Türk Telekom grubu şirketlerine kullanıcıların tepkisi oldukça fazlaydı. 

1377088173_internet-1280527-465x309.jpg

Binlerce kişinin tepkisini alan kesintinin sebebi ise çok sürmeden en yetkili ağızdan geldi. İşte gelen resmi açıklama;

"Türk Telekom'un, şebeke üzerinde ağ trafiğini yöneten omurga yönlendirmesistemlerinin bir kısmında 20 Ağustos 2013 Salı günü yaşanan anlık bir kesinti nedeniyle bazı sistemlerin yeniden başlatılması gerekmiştir.

İnternet erişimi ve VPN bağlantılarının etkilenmesine neden olan bu işlemsonucunda, 18:18-18:24 saatleri arasında, yaklaşık 6 dakikalık kısmi bir kesinti yaşanmıştır.

Teknik sorun, ilgili birimlerimizin hızlı müdahalesi ile en kısa zamandaçözülmüştür. Yaşanan aksaklıktan dolayı özür diler, Türk Telekom altyapısınınyurt çapında sorunsuz olarak hizmet vermeye devam ettiğini bilgilerinizesunarız.

Türk Telekomünikasyon A.Ş."

Yorumlar
Misafir
Allah sonumuzu hayir etsin-hun turku
Cevapla
Misafir
ilk 3. dakika ttnet Müşteri temsilciliğinin telefonları kitlendi 5.dakika 11880 hatlarını ttnet Müşteri temsilcisinin numarasını öğrenmek isteyenler doldurdu 8. dakika 3g ye aşırı yüklenme oldu ve daha neler neler olmuştur . 7
Cevapla
Misafir
devletin hangi organı sağlam çalışıyor söylermisiniz bana lütfen
Cevapla
ali
8mb diye kullandigim internette daha 1mb i gormedim 5yil olmustur.60tl ya baska yerde kullandigim sup.online fiberle 5dk de dwd film indiriyordum.
Cevapla
Misafir
Kardeş ilk yorumu yazan benim, yorumuma cevap yazmızsın güya.Bak sana şöyle söyleyeyim.Türk Telekom satılmasaydı devletin cebine giden vergi oranı daha düzenli ve daha çok olurdu.Bu ev telefonu denilen meret neredeyse ahizeden kaldırdığın anda para yazmaya bir kaynaktı devlet için.Demek istediğim şu:O zaman benzin fiyatlarımız 4.5-5'lerden değil,2-2.5'lardan atıyor olurdu.Gam yemezdim dememden kasıt akçı dayı hesabı "benzin 10 lira olsa da alırım sonuçta bu parti güzel icraatlar yapıyor."deyipte bu derece fahiş fiyatlara göz yummak değil.Ama devlet samimi olsa "biz borçlarımızı kapatmak, gerek silah gerekse normal sanayide bir dev olmak için sizden bu denli yüksek vergiler alıyoruz" dese onun için gam yemem.Türkiye de bir işci maaşı 750 TL,benzin fiyatları 5 TL.İsveç 2. sırada peki işçi maaşı?Türk parasıyla 6000 TL, benzin 4.5 TL civarında. O yüzden bu kurumlar satılırken "her şey daha güzel olacak" bahanesiyle satıldı.Kusura kalma ya bu bunlar düzelecek ya da gidecekler ama ben değil.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.