Güncel

Türkiye’de koronavirüs vakaları 350'yi aştı! Ölü sayısı da arttı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, az önce ülkemizdeki koronavirüs vakalarına ilişkin yeni bir açıklama daha yaptı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Türkiye’de koronavirüs vakaları 350'yi aştı! Ölü sayısı da arttı

Tüm dünyayı saran koronavirüs salgını, son birkaç gündür ülkemizde de etkili olmaya başladı. İlk başta tek bir kişide görünen salgın, kısa süre içerisinde 198 kişiye daha bulaştı.

Birkaç gün içerisinde 3 vatandaşımızın canını alan koronavirüste yeni rakamlar ortaya çıktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı yeni açıklamada koronavirüs salgınına ilişkin bazı detayları paylaştı. Verilen bilgilere göre ülkemizdeki vaka sayısı artmaya devam etti.

Fahrettin Koca Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu satırlara yer verdi;

“Son 24 saatte yapılan 1.981 TESTTEN 168’İ POZİTİF ÇIKTI. 191 olan hasta sayımız 359’a ulaştı. Hastalarımızdan 85 yaşındaki bir hanımefendiyi kaybettik. Daha önce vefat eden bir hasta COVID-19 olarak değerlendirildi. Toplam kaybımız maalesef 4 oldu. Acımız arttı ama başaracağız."

Görünen o ki koronavirüs salgını önümüzdeki günlerde çok daha fazla insana bulaşacak. Bundan korunmak için insanların kati suretle evlerinde kalmaları gerekiyor. Özellikle 60 yaş üstündeki vatandaşlarımızın çok zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları ve hatta dışarı çıkan kişilerle de temas kurmamaları gerekiyor.

Çünkü koronavirüs yaşlıları ve kronik hastalığı bulunanları çok daha fazla etkiliyor ve sonuç ölüm olabiliyor. Dolayısıyla herkesin, toplum bilinciyle hareket edip, bu salgının önüne geçmemiz gerekiyor.

Koronavirüsün Türkiye'deki seyri 

İlk olarak 11 Mart 2020 tarihinde Türkiye'de görülmeye başlanan koronavirüs vakalarında hızlı bir artış yaşanıyor. İşte o tablo:

  • 11 Mart — 1
  • 13 Mart — 5
  • 14 Mart — 6
  • 15 Mart — 18
  • 16 Mart — 47
  • 17 Mart — 98 - 1 Ölü
  • 18 Mart — 191 - 2 Ölü
  • 19 Mart — 359 — 4 Ölü
Yorumlar
SAMET ÖZTÜRK
İNŞALLAH BİTER BU CORONA VİRÜS
Cevapla
Nahide esin
Neden kimse çıkıp demiyor daha önceden turkiyede bu salgın var ne ara bu kadar vaka ve ölü sayısı yalan milleti alıştıra alıştıra acikliyolar
Cevapla
Can
Sokağa çıkma yasağı kararı olsun istiyoruz hep temas içindeyiz sabah akşam
Cevapla
Can
Sokağa çıkma yasağı kararı olsun istiyoruz hep temas içindeyiz sabah akşam
Cevapla
Ramazan
Niçin işciyi düşünmüyorsunuz evde kal biz kalılız ama eşim çalışıyor o taşıyabilir virüsü
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.