Güncel

Türkiye'nin alacağı koronavirüs aşısında çip mi var?

Gün geçmiyor ki koronavirüs aşılarıyla ilgili yeni bir iddia daha ortaya atılması. Son iddialara göre Türkiye'nin alacağı Çin aşısında çip olabilir.

Türkiye'nin alacağı koronavirüs aşısında çip mi var?

Son 1 aydır tüm dünyanın gündeminde yeni geliştirilen koronavirüs aşıları bulunuyor. Bilindiği üzere İngiltere, Almanya, Amerika, Çin ve Rusya koronavirüs için aşı geliştiren ülkelerin başında geliyor.

Hali hazırda bu ülkeler aşılama listelerini oluşturmuş durumdalar. Hatta Rusya kendi bulduğu aşıyı vatandaşlarına uygulamaya başladı. Türkiye ise Çin'in ürettiği aşıyı bekliyor.

Sağlık Bakanlığı açıklamalarına göre bu aşılar 2020 bitmeden ülkemizde uygulamaya başlanmış olacak.

Türkiye'nin alacağı koronavirüs aşısında çip mi var?

İşin komik yanı ise bu aşılarda çip olduğu iddiaları. Malum Çin aşısı Microsoft'un sahibi ve kurucusu olan Bill Gates tarafından da destekleniyor. İşte söylentilerin odak noktası da tam olarak burası.

Gates'in koronavirüs hakknıdaki açıklamaları ve Çin aşısının üreticisine yüklü miktarda yatırım yapması, halk arasında bazı dedikoduların da fitilini ateşlemiş durumda.

İddialara göre Çin aşısının içerisinde Microsoft tarafından geliştirilen çipler bulunuyor.

Hatta bu konu ile ilgili sosyal medyada hayli komik iddialar da ortaya atılıyor. 

Türkiye'nin alacağı koronavirüs aşısında çip mi var? - Resim : 1

Herşeyi bir kenara bırakırsak Bill Gates'in 65 yaş üzeri, bir sürü hastalıkla boğuşan yaşlı amca ve teyzelerin vücuduna çip yerleştirip ne yapmayı planladığı da ayrı bir soru işareti olabilir.

Sonuç olarak sosyal medyada dolaşan bu asılsız söylemlere kulak asmamanızı tavsiye ederiz. Önümüzdeki süreçte bu aşı ile daha çok saçma söylemler duyabiliriz. Fakat azıcık mantıklı düşünüldüğünde böyle bir durumun olma ihtimalinin sıfıra yakın olduğunu söylemek çok da zor değil. 

Yorumlar
B.Ö.H1967
En iyi seçeneği size sunmak için birbirleriyle yarışıyorlar. Kullandığınız herşeyden size ulaşmaya çalışıyorlar. Ancak bunu sağlama almak istiyorlar. sizin bedeninizde çip olmalı. Yapay zekaya bağlanmış beden çipinizle sizi izleyip kullandığınız bilgisayarınız da yapay zekaya bağlandı mı işler tıkırında olacaktır. Tam Güvendesiniz.
Cevapla
B.Ö.H.1967
En büyük en güzel Şık Çip kullandığınız windows yüklü bilgisayarınız. Aşının içine ne boyutta çip konur ki? Hangi kullanıcı hangi marka bilgisayar ile hangi işletim sistemiyle internete giriş yaptı nerelere baktı ne alışverişi yaptı? Bence başkasına ait bilgisayar işletim sistemi bile kullansanız internet ortamının yapay zekası sizi tahmin edecektir. Cepten mobil telefondan yaptıklarınız ve bilgisayardan yaptıklarınızı eşleştirme yoluna gidiliyor. En iyi seçeneği size sunmak için birbirleriyle yarışıyorlar. Kullandığınız herşeyden size ulaşmaya çalışılıyor.
Cevapla
vatandaş rıza
peki bill gates denen o zurnanın nijeryaya nijerya halkına çin aşısı yapılması için milyonlarca dolar rüşvet teklif ettiği de mi yalan burdaki amaç yoksul nijerya halkını kobay olarak kullanmaktı çipli çin aşılarını onların üzerinde deney fareleri gibi kullanacaklardı hadi çıkın o da sadece komplo teorisi deyin bakalım
Cevapla
Recepali
Yani böyle bir ihtimal tamamen yok diyemiyorsunuz azda olsa var diyorsunuz. Biz bu az ihtimalli ama olabilir kısmıyla ilgileniyoruz zira çipli bir aşının dönüşü olmaz. Ayrıca covid 19 un insan eliyle üretilip planlı bir şekilde bütün dünyaya yayıldığını artık bilmeyen yok. Buda çinde insan eliyle çıkartılmış ve nufus planlamasında ısrar eden bil gates gibi küreselcilerin taşeronu nun desteklediği bir aşıya kim şüpheyle bakmazki
Cevapla
Toyotomi Hideyoshi 
Prof. Dr. OKTAY SİNANOĞLU: (2015’te Hamza Yardımcıoğlu ile röportajında) “Birkaç akraba şirketin; para, enerji, sağlık (ilaç, aşı) yanında ‘gıda’yı da kontrol ettiğini, -tohumların, hayvanların, insanların genlerinin değiştirilerek- dünya nüfusunun %20’lere indirilmesi için ilaç ve aşıların birer araç olduğunu, ülkelere/hükümetlere bunun için baskılar yapıldığını...” ifade etmişti..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.