Güncel

Türkiye'nin en büyük ulusal öğrenci kongresi

Türkiye'nin en büyük ulusal öğrenci kongresi 9. BİLMÖK, 16-18 Mart 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek.


Ülkemizin en aktif öğrenci kulüplerinden biri olan KOU Bilgisayar Kulübü ve Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Türkiye'nin en büyük ulusal öğrenci kongresi 9. BİLMÖK'ü 16-18 Mart 2013 tarihlerinde Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirecek.

1361483285_resim.png

Bilmök Nedir?

Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi her yıl farklı bir üniversitenin bilgisayar mühendisliği bölümü ve/veya ilgili kulübü tarafından organize edilir. BİLMÖK, bilgisayar mühendisleri arasındaki etkileşimi ve iletişimi arttırarak onların mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, ülkenin bilişim alanındaki yönelimlerini belirlemek ve bu alanda gelişimine destek vermek amacıyla düzenlenen mesleki ve sosyal toplantıdır.

Kongrenin üniversitelerimizde verilen eğitimin uluslararası arena ile yarışabilecek eşiğe çıkarılması, uygulama süreçlerinin sektöre kazandırılması tüketen bir anlayışın yerine üreten bir bilgi toplumu olmanın akademisyenler denetiminde yolunun açılmasını amaçlamaktadır.

70.000 baskılı ürün ile tanıtımı yapılacak olan Kongre, 83 üniversitede öğrenimine devam eden 25.000′e yakın Bilgisayar Mühendisliği ve ilgili bölümlerde yer alan öğrenciler tarafından takip edilecektir. Canlı yayınlar ile 3 gün boyunca internet üzerinden yayınlanacak kongrede 1200 katılımcı yer alacaktır.

Ülkemiz de hizmet veren bir çok bilişim firmasının desteklediği kongre aynı zaman da ulusal ve uluslar arası bir çok firmadan konuşmacıların katılımı ile gerçekleşecektir. Aynı zaman da katılımcıların tamamı bilişim firmaları ile birebir iletişim kurma imkanına sahip olacak.

Kongre hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için www.bilmok.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.