Türkiye'nin Eurovision kararı şaşırttı

Eurovision 2022 yarışmasına katılacak olan ülkeler açıklandı. Peki ama Türkiye yarışmaya katılıyor mu? İşte cevabı!

Türkiye'nin Eurovision kararı şaşırttı

Türkiye uzun zamandır Eurovision şarkı yarışmasına katılmıyor. Bildiğiniz gibi yarışmaya en son 2012 yılında katılmıştık ve ülkemizi Can Bonomo Love Me Back isimli şarkı ile temsil etmişti. Yedinci olduğumuz bu yarışmanın ardından maalesef ki bir daha Eurovision’a katılmadık.

Türkiye Eurovision 2022’de de yok

Geçen on senenin ardından Türkiye’nin 2022 yılında yarışmaya geri dönebileceği konuşuluyordu. TRT Genel Müdürü İbrahim Eren tarafından yapılan Eurovision ile görüşmelere yeniden başlandığı açıklaması, içimizdeki umutları arttırmıştı. Ancak gelecek sene yarışmaya katılacak olan ülkelerin açıklanması ile beraber umutlarımız suya düştü. Uzun lafın kısası Türkiye, 2022 yılında da Eurovision’da olmayacak.

56. kez düzenlenecek olan yarışmaya 41 ülke katılacak. Puanlamada yapılan haksızlıkları ileri sürerek 2012’den beri Eurovision’a gitmeyen Türkiye’nin haricinde Andorra, Bosna Hersek, Lüksemburg, Slovakya ve Macaristan gibi ülkeler de yarışmada yer almayacak. Son zamanlarda ülkemizin de bu platformda yer alması gerektiğini savunan çok fazla kişi vardı. Ancak onların da hayalleri bir sonraki seneye kaldı.