Güncel

Türkiye'nin İlk İnteraktif Polisiye Hikâyesi: Bir Pera Palace Polisiyesi

Heyecana hazır mısınız?

Türkiye'nin İlk İnteraktif Polisiye Hikâyesi: Bir Pera Palace Polisiyesi

Tarihi kadar romanlara da konu olmasıyla ünlenen Pera Palace Hotel Jumeirah, polisiye meraklılarını heyecanlandıracak bir projeye imza atıyor. Agatha Christie’nin Pera Palace’ta yazdığı “Doğu Ekspresi’nde Cinayet” isimli romanından esinlenerek, takipçileri ile beraber kendi hikâyesini yaratacak olan otel, Türkiye’nin ilk interaktif sosyal medya tabanlı polisiye hikâyesine imza atıyor.

Pera Palace Hotel Jumeirah’nın Facebook sayfası üzerinden giriş yapıp hikâyeye katılan takipçiler aynı zamanda yaptıkları içerik seçimleri ile hikâyenin gidişatını belirliyorlar. Otelde gerçekleşen bir cinayeti konu alan “Bir Pera Palace Polisiyesi” meraklıları için  www.facebook.com/perapalacehotel sayfasında başladı.

Dedektif Pierre, Anna Cinayetinin Peşinde

“Bir Pera Palace Polisiyesi”, esrarengiz bir cinayeti ele alıyor. Hikâyenin başkahramanı Fransız dedektif Pierre, cinayete kurban giden Anna’nın gizemini çözmeye, İstanbul’a geliyor. Bu sır perdesini aralamak için yolu Pera Palace’tan da geçecek olan Fransız dedektifin serüveni, otelin Facebook sayfasına üye olan polisiye hayranları tarafından belirleniyor. Her hafta iki bölümün yayınlanacağı ve bir ayda tamamlanacak hikâyede kullanıcılar, bölüm sonunda sunulan iki senaryo arasında tercih yapıyor. Bir sonraki bölümün, en fazla oy alan seçenek üzerinden devam edeceği hikâyeye katılan her 25. kullanıcıya, Agatha Christie’nin Pera Palace’ta kaldığı 411 no’lu Agatha Christie odasının anahtarını temsilen, anahtarlıklar hediye ediliyor.

www.facebook.com/perapalacehotel adresinden takip edilebilecek olan, sosyal medya kullanıcılarını ve özellikle Agatha Christie hayranlarını çok heyecanlandıracak bu özel projeyle Pera Palace Hotel Jumeirah, Türkiye’nin ilk interaktif polisiye hikâyesine imza atıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.