Güncel

Türkiye'nin ilk yerli logolu lastikleri satışa sunuluyor!

Brisa, Türkiye’nin ilk “Yerli Üretim” logolu lastiklerini araç sahipleriyle buluşturuyor.

Türkiye'nin ilk yerli logolu lastikleri satışa sunuluyor!

Türkiye'de lastik sektörü içerisinde bilinen markalardan biri olan Brisa, Türkiye’nin ilk “Yerli Üretim” logolu lastiklerini araç sahipleriyle buluşturuyor.

Ticaret Bakanlığı tarafından Türkiye'de üretilen tüm ürünlerin etiketlerinde, tarife ve fiyat listelerinde kolaylıkla görünebilir ve okunabilir şekilde bulunması zorunlu hale getirilen "Yerli Üretim" logosu uygulamasıyla birlikte lastik sektöründe bunu ilk hayata geçiren Brisa oldu.

Brisa, Türk mühendislerinin geliştirdiği teknolojilerle %94 olan yerli üretim oranını yükseltmeyi, yerli hammadde ve tedarikçi geliştirme çalışmalarını hızlandırmayı hedefliyor.

Türkiye'nin ilk yerli logolu lastikleri satışa sunuluyor!

Brisa, 2.700’ün üzerinde çalışanı ve satış noktalarındaki 10.000’i aşkın çalışandan oluşan bayi ağıyla Türkiye’ye hizmet ediyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından geçen yıl belgelendirilen Ar-Ge Merkeziyle Brisa, yerli teknolojiyi aynı zamanda tüm dünyaya ulaştırıyor. Yerli Ar-Ge, yerli üretim ve güçlü ihracat için yatırım yapan Brisa, 70 ülkeye Lassa markasını sunuyor.

Böylece ülke ekonomisinin gelişiminde önemli bir rol oynayan şirket, 2018 yılında 1 milyar TL’nin üzerinde ihracat hedefliyor.

Yorumlar
Mahmut
Brisa yerlimiymiş valla yeni öğrendim, size tavsiyem Brisa yönetimi, kaliteli üretin, yerli ürüne olan algıyı kırın, paramız helal hoş olsun size yeter ki kaliteli ve sağlam üretin.
Cevapla
Yakup
yerli demek türkiyede üretiliyor demek mesela cocacola amerikan ama türkiyede üretilince yerli olyor
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.