Güncel

Türkiye'nin Otomobili'nin bataryası Türkiye'de üretecek!

TOGG ve Farasis arasında yapılan anlaşmaya göre Türkiye'nin Otomobili'nin bataryası Türkiye’de üretilecek.

Türkiye'nin Otomobili'nin bataryası Türkiye'de üretecek!

TOGG (Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu) tarafından geliştirilen Türkiye'nin Otomobili ile ilgili en temel bileşenlerden biri olan batarya için dünyanın önde gelen Li-Ion batarya üreticilerinden Farasis ile anlaşma imzaladı. 

Türkiye'nin Otomobili'nin bataryası Türkiye'de üretecek!

TOGG ve Farasis arasında yapılan anlaşmaya göre Türkiye'nin Otomobili'nin batarya modülü ve paketinin Türkiye’de üretileceği aktarılan bilgiler arasında. İki şirketin, batarya hücresi tedariklerinin yanında imzaladıkları kapsamlı niyet mektubu çerçevesinde, Türkiye ve çevresindeki ülkeler için enerji depolama çözümleri için ortak girişim şirketi kurarak iş birliğini genişleteceğine yer verildi. Bu çalışmalar doğrultusunda iki şirketin yönetim kurullarında son değerlendirme onaylardan sonra 2021 yılı başında ortak girişim şirketinin hukuken kurulması hedefleniyor.

Farasis Kurucu Ortağı ve CEO'su Dr.Yu Wang, "Türkiye’deki gelişmiş otomotiv birikimini kullanarak elektrikli araçlar geliştirmek ve üretmek üzere kolları sıvayan TOGG ile iş birliği yapmak bizim temel hedeflerimiz doğrultusunda attığımız güzel adımlardan biri oldu. TOGG doğru zamanda, doğru yerde, doğru işi yaparken, bir sonraki büyük pazar olarak gördüğümüz Türkiye'den daha ideal bir bölge, TOGG’dan daha ideal bir ortak düşünemezdik. Batarya tedarikiyle başlayan bu iş birliğinin uzun vadeli bir ortaklığa dönüşecek olmasından dolayı heyecan duyuyoruz." açıklamalarında bulundu.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş ise yapılan anlaşma hakkında, “Elektrikli araçlar için temel teknolojilerden biri olarak görülen Li-Ion bataryaların Farasis gibi bir şirket ile ülkemize gelmesi kritik önem taşımakta. Bu iş birliği Türkiye’de elektrikli araç bataryası üretiminin ötesine geçerek ülkemizin batarya Ar-ge kabiliyetlerini geliştirecek” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar
💎G@kko💎
Bele olması da gereki, çamur atanlara inat her zaman yerli ve milli olan herseyi destekleyecem
Cevapla
Yasin
Türkçesi bozuk olabilir kanı bozuk değil insanlara böyle tepeden bakarsanız bir gün o tepeden yuvarlanıp gidersiniz
X Artık Biliniyor
Bu bozuk TÜRKÇE ile mi destek olacaksın !? İroniye bak
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.