Güncel

Tweet'ler artık WhatsAp'ta bir tıkla paylaşılabilecek!

Twitter kullanıcıların düzenleme butonunu beklemesine rağmen daha farklı bir özellik sunarak gündeme geldi. İşte tüm detaylar.

Tweet'ler artık WhatsAp'ta bir tıkla paylaşılabilecek!

Twitter son dönemlerde bazı yeni özellikler üstünde çalışıyor. Bu özellikler arasında kullanıcıların beklediği tweetleri düzenleme butonu yer alıyordu. Ancak şirket bunun yerine şimdi tweetleri WhatsApp üzerinden kolayca göndermenizi sağlayan yeni bir özellik duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Tweet düzenleme özelliğini çok daha fazla kullanıcıya açan Twitter yeni ve çok kullanışlı bir özelliği daha kullanıma sundu. Bu kapsamda platform, Hindistan hesabından yaptığı paylaşımda Tweet’leri doğrudan WhatsApp üzerinden paylaşmanızı sağlayacak bir butonu test etmeye başladığını açıkladı.

Tweet'ler artık WhatsAp'ta bir tıkla paylaşılabilecek!

Şu anlık sadece Hindistan’daki birçok kullanıcılar tarafından kullanılabilen özellik, Tweet’lerin altına yeni bir buton yerleştirecek. Bu buton, WhatsApp’ın logosunu taşıyacak. Böylece attığınız tweetleri WhatsApp üzerinden rahatlıkla paylaşabileceksiniz. WhatsApp butonunun gelmesiyle birlikte şu anda standart olarak gördüğümüz paylaşma butonu ortadan kalkacak.

Henüz Hindistan pazarında test halinde olan özellik diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunulacak belli değil. Twitter, testler sonucunda olumlu geri dönüşler toplamayı başarırsa özelliği tüm dünyaya yavaş yavaş yayınlamaya başlayabilir. Olaylı Elon Musk ve Twitter cephesinde ise neler yaşandığı hala net değil. Tesla CEO'su ve Musk davalık olduktan sonra bir süredir havada kalan olay için görüşmeler hala devam ediyor. Bu kapsamda Musk ve Twitter cephesinde geri adım atan yok gibi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.