Güncel

Twitter beğenmeme butonunu sundu!

Twitter geçmişte test olarak sunduğu bir özellik olan beğenmeme butonunu şimdi global anlamda daha fazla kullanıcıya sunmaya başladı. İşte detaylar.

Twitter beğenmeme butonunu sundu!

Twitter, "dislike" (beğenmeme) düğmesinin testini dünya çapında belirli bir kullanıcı grubuna genişlettiğini duyurdu. Şirket, geçen Temmuz ayındaki ilk deneylerinden "olumlu geri bildirim" aldığını söyledi. Şirket, "Artık daha çok kişi web'de ve iOS ile Android'de yanıtları beğenmeme seçeneğini kullanabilecek" dedi.

Twitter beğenmeme butonunu sundu!

Twitter, daha önce olduğu gibi, bir yanıtın aldığı olumsuz oyların sayısının halka görünmeyeceğini ve kullanıcıların olumsuz oylarının yalnızca onlara görüneceğini söyledi. Testlerin ilk turunda Twitter, beğenmeme butonunun farklı versiyonlarını sundu. Bazıları olumlu oy ve olumsuz oy düğmeleri gördü, diğerleri ise yalnızca kalp/beğen seçeneğinin yanında bir olumsuz oy düğmesi gördü. Üçüncü bir sürüm, test kullanıcılarına başparmak yukarı ve aşağı düğmeleri gösterdi. Twitter, yeni küresel testlerin aynı seçenekleri sunup sunmayacağını söylemedi.

Şirket, ayrıca bu botunun insanların görmek istemedikleri içerikleri işaretlemek için en sık kullanılan yol haline geldiğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.