Güncel

Twitter paylaşımları renkleniyor!

Twitter, önümüzdeki hafta çıkacak beta sürümünde pek çok yeniliği ve özelliği beraberinde getiriyor. İşte o yenilikler!


Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformu Twitter, yeni beta sürümü ile beraber birçok yeni özelliği bizlere sunmaya hazırlanıyor. Belli bir süreliğine beta aşamasında kalacak olan özellikler, kullanıcıların geri dönüşleri sayesinde uygulamanın geliştirilmesine katkıda bulunacak ve yapılacak değişikliklere etki edecek.

Platforma gelecek olan en büyük değişiklik ise başka kullanıcılarla olan konuşmalar artık belirgin olacak ve farklı renklerde iletişim olanağı sunulacak. Örneğin, takip ettiğiniz insanlar ile takip etmediğiniz insanların cevapları farklı renkler ile gösterilecek.

Ek olarak herhangi bir paylaşıma tıkladığınız zaman sadece orijinal gönderinin sahibinin cevaplarını görmek mümkün olduğu gibi takip ettiğiniz kişilerin yazdıkları da görülebilecek.

Twitter paylaşımları renkleniyor!

Belki de en dikkat çeken yeniliklerden biri ise paylaşımların algoritmalara göre sıralanacak olması. Arkadaşlarınızın ve popüler gönderilerinin sıralaması daha çok kullanıcının tercihlerine bağlı olacak. Facebook ve Instagram'da olan bu özelliğin artık Twitter kullanıcıları tarafından da kullanılabilecek olması sevindirici bir haber.

Bir başka denenen özellik ise kalp ve benzeri ikonların ilk bakışta ortadan kaldırılması. Bu ikonlar sadece paylaşımın üzerine tıkladığınızda görünüyor. Bu değişikliğin sebebi ise kullanıcıların sık sık istemsiz bir şekilde bu ikonlara dokunması sonucu ortaya çıkan sorunlar.

Henüz beta aşamasının ne zaman biteceği ve genel kullanıma sunulacağı ile ilgili olarak Twitter'dan resmi bir açıklama gelmiş değil.

Yorumlar
melisafilm
keşke anasayfada kronolojik sırayla en son tweetler görülse. eğer facebook gibi olacaksa sadece popüler kişilerin ve reklamverenlerin içeriklerini göreceğiz demektir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.