Güncel

Türkiye Twitter birincisi oldu!

Türkiye'nin güzelliklerini dünyaya Turkey Home hesabıyla sunan Kültür ve Turizm Bakanlığı, Twitter'da rekor kırdı.

Türkiye Twitter birincisi oldu!

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın sosyal medya hesabı Turkey Home, Twitter'da rekor kırdı. Bakanlık, sosyal medyada toplam takipçi sayısı bakımından dünyanın zirvesinde yer alan Avustralya'yı Twitter'da geçti.

Milliyet gazetesinden Aykut Yılmaz'ın haberine göre, Bakanlığın haziran, temmuz ve ağustosu kapsayan verilerinde, yaz aylarını 745 bin 199 takiple dünyanın zirvesinde kapatan Türkiye'yi 680 bin 370 takipile Hong Kong ve 512 bin 260 takiple Avustralya izledi.

Türkiye, aylık ortalama 8 milyon 740 bin 535 beğeniyle Facebook'ta ise dünya ikincisi oldu.

Turkey Home Twitter üzerinde rekor kırdı!

Türkiye'nin 13 ayrI noktasında 32 ayrı etkinlikten 50'nin üzerinde canlı yayın yapan bakanlık, 1.3 milyon kişiye ulaşmayı başardı.

Facebook, Twitter, Google, Instagram, YouTube, Pinterest, Linkedin gibi sosyal mecralarda 6 milyon 535 bin 180 takipçiye ulaşan Türkiye, dünya sıralamasında 4'üncü oldu. Açıkçası bu ülkemizin turistik reklamı açısından da güzel bir gelişme. 

Ne kadar çok diğer ülkelere kendimizi sosyal medya devleri üzerinden gösterirsek, o kadar çok dikkat çeker ve ekonomik olarak mevcut potansiyelimizi artırırız. Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.