Güncel

Twitter sessizce büyüyor!

Twitter bir kaç gündür kesinti haberleriyle gündemde.

Twitter sessizce büyüyor!

Geçtiğimiz bir kaç gün içinde Twitter bazı aksaklıklarla karşı karşıya kaldı. Çoğu kimsenin dikkatinden kaçan şey ise Twitter büyüdü. Bu günlerde yaşanan kesintinin benzeri bir ay değil, bir yıl değil uzun süredir zaman zaman görülüyordu. Ancak büyük yankılar oluşturmamıştı. Çıkan skandallarla da sessizce ilgilenip üstesinden gelen Twitter hakkında bir çok insanın merak ettiği şey ise bu olgunluğa ne zaman ulaştığı. Amazon ve Twitter bu hafta dünyanın onlara ne kadar güvendiğini gördü. İlk olarak güney Virginia'daki veri merkezleri zarar gördü ve bir çok şikayet aldı.

Sosyal paylaşım sitelerinin zaman zaman yaşadığı sorunlardan sonra sıra Twitter'a geldi. Sitede meydana gelen aksaklık beklenenin üzerinde tepki aldı. Söylemeye çalıştığım şey şu ki Twitter her zaman gölgede kaldı değil mi? Cevap: Hayır.

1340537082_zdnet-failwhale610x329.gif

Twitter aksaksız çalışırken bunun farkında değildik, ne zaman Twitter tökezledi o zaman insanların siteye bu kadar alıştığını gördük. Balina resimli "yanlış bir şeyler yaptık" hata mesajlarına alışkındık fakat bu sefer insanların yanlışın nerede olduğunu merak ettiğini görüyoruz.

Geçen yıl boyunca Twitter, Facebook ve diğer önemli web servisleri gibi sessizce olgunluk seviyesine ulaştı. Bu bir büyümedir, başlangıçtaki yerinde olmadığını göstermedir. Aynı şeyi Google için ele alalım. Google'ın çalışmadığını düşünmek zor öyle değil mi? Google'ın 10 dk'dan fazla çalışmadığını düşünmek bile firmaların Google'ın istikrarından şüphe etmeleri için yeterli olacaktır. Sermaye girişimlerinin aksamasına da şüphe yok tabi.

Önceki yıllarla karşılaştırıldığında bu yılki tepki en büyük olanıydı. Twitter hacklendi mi? Birileri güç kablosunu mu çekti? Hayır bu sadece bir cascading virüsüydü. Twitter'daki aksaklıklarla ilgilenen temsilci Mazen Rawashdeh'in blogunda yaptığı açıklamalarla skandallara son verdiğini görüyoruz.

Twitter'a büyükler klübüne hoşgeldin diyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.