Güncel

Twitter, o uygulamalarını kapatma kararı aldı!

Twitter, Roku, Android TV ve Xbox'daki TV uygulamalarını kaldırmaya hazırlanıyor.

Twitter, o uygulamalarını kapatma kararı aldı!

Twitter, verdiği karar ile yarın Roku, Android TV ve Xbox'daki TV uygulamalarını ortadan kaldırmayı planlıyor.

Twitter, henüz bu konuda resmi bir açıklama yapmış değil ancak kullanıcıların pek fazla ilgi göstermemesinden dolayı azınlık tarafı birinci taraf mobil uygulamalarına ve masaüstü web sitesine yönlendirmeye çalışıyor olabilir. Böylelikle herkesi tek bir çatı altında toplamış olacak.

TV uygulamalarının kapanışı şirket için ani bir strateji değişikliği de oluşturmuş oldu. Twitter, geçen sene boyunca canlı video içeriğini sürekli olarak geliştirmekte ve televizyon uygulamalarıyla desteklemek istemekteydi.

Video ve canlı yayınları izlemek isteyen televizyon izleyicilerini, spor karşılaşmaları ve diğer eğlence içeriklerini televizyon üzeren takip edebiliyordu bu özellik sayesinde. Twitter’ın televizyonlar için olan uygulamasını kapatması, kullanıcılar tarafından çok da tepki görecek gibi durmuyor. Anlaşılan televizyon üzerinden uygulamayı kullanan kullanıcı istatistiği fazlasıyla düşük. 

Bu konuda Twitter, ilerleyen zamanlarda farklı bir adım atacak mı henüz bilmiyoruz ancak tek platform altında toplama stratejisi de pek olumsuz bir yönerge gibi durmuyor kesinlikle.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.