Güncel

Twitter'ı en çok kullanan ülke, belli oldu!

Twitter'ın en fazla kullanıldığı ülkeleri tahmin bile edemeyeceksiniz!

Twitter'ı en çok kullanan ülke, belli oldu!

Milyonlarca aktif kullanıcının her gün ziyaret ettiği popüler site Twitter, sosyal medyanın vazgeçilmez kozlarından birisi olarak dünyayı sallamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde gelen bildiriyle birlikte borsaya açılacağı bildirilen Twitter'dan yeni bir istatistik geldi.

Emarketer tarafından hazırlanan listede dünyanın en aktif twitter kullanan ülkeler belirlendi. Listenin en başında yer alan ülkenin Türkiye olması yüzlerde biraz gülümseme bıraksa da son derece düşündürücü soru işaretleri de bırakmıyor değil. 

1381229642_tweet.jpg

Türkiye'nin internet nüfusunun 36.4 milyon olunduğu bilinirken 11.3 milyon twitter kullanıcısının bulunması, Twitter'a dünya üzerinde hiçbir ülkenin sağlayamadığı potansiyeli sağlıyor.  Monitera, tarafından verilen demeçte bu rakamın Nisan ayından itibaren 10 milyona yaklaşacağı belirtilmişti. 

1381229157_twitter-turkiye-istatistikleri.jpg

(Görsel kaynak: Webrazzi)

Gezi parkı olaylarından sonra artan Twitter kullanımı Türkiye'nin istatistiğini de arttırdı. Genel kullanım oranlarına baktığımızda, Twitter kullanan kullanıcıların  %6'lık bir kısmını Türkiye oluşturuyor. ABD ve İngiltere'nin Türkiye'den daha gerilerde bulunduğunu yazımıza eklemiş olalım.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.