Güncel

UBER Careem'i satın alıyor!

UBER, Türkiye’de hizmet veren Careem ile ortaklık kurarak alanını genişletmeyi planlıyor.


Ülkemizde de yaygın olarak hala kullanılmaya devam şöförlü araç hizmeti sunan eden UBER, yine Türkiye’de hizmet veren Careem ile ortaklık kurarak kullanım alanını genişletmeyi planlıyor.

Özellikle hisseleri için çalışmaları başlayan UBER, hisse alımında sıkıntı yaşaması dahilinde Careem'i tamamıyla satın almayı düşünüyor.

İki şirket henüz ön görüşme aşamasındalar. Eğer her iki tarafta anlşaır ve imzalar atılırsa, Careem'in ülkemizde verdiği hizmetler de bir sorun oluşturacak mı merak konusu. Bildiğiniz üzere UBER artık ülkemizde yasaklı ve müşterilere de bu konuda ağır cezai işlemler uygulanabiliyor yer yer.

UBER, daha önce gerçekleştirdiği satışlarda Güneydoğu Asya, Rusya ve Çin'deki hizmetlerini rakiplerine devretmiş ve küresel iş anlayışında satışla ilgili defteri kapattığını açıklamıştı. UBER’in Careem’in çoğunluk hissesini alamaması halinde tüm şirketi alıp, Careem adı ile hizmet vermesine devam ettirmesi de ihtimaller dahilinde.

Careem ağırlıklı olarak Ortadoğu ülkelerinde hizmet veriyor

Careem şu anda 10 ülkede ve 70 farklı şehirde hizmetlerine devam ediyor. Şirket, hizmet verdiği ülkelerin büyük bir bölümünde pazar lideri konumunda. UBER ise 58 ülkede ve 300 farklı şehirde hizmet veriyor. UBER, sektörde küresel liderlik gösteriyor.

Bakalım ikili arasındaki anlaşma bir sonuca varabilecek mi? Bu durum Türkiye'yi nasıl etkileyecek? Hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Uberci
Sn. Teknolojioku.com bu haer e okudugumda bir kez daha sacmaladiginizi farkettim musterilerin hicbirisine agir yaptirimlar uygulanmiyor sadece 300lira gibi bir ceza kesiyor bazi polisler onuda 24 saat icinde uber musterinin banka hesabina attigi gibi yaptigi yolculugunda ucretini iade ediyor bilip bilmeden kulaktan dolma haberler ile haber yapmayin lutfen su andada uber 4senedir oldugu gibi calisiyor turkiyede faal bir sekilde.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.