Güncel

Uber Careem'i satın alıyor!

Uber, Türkiye’de hizmet veren Careem ile ortaklık kurarak alanını genişletmeyi planlıyor. Konu hakkında ortaya çıkan detaylar haberimizde!

Uber Careem'i satın alıyor!

Ülkemizde illegal olmasına rağmen hala yaygın olarak kullanılmaya devam edilen şoförlü araç hizmeti sunan Uber, yine Türkiye’de hizmet veren Careem ile ortaklık kurarak kullanım alanını genişletmeyi planlıyor.

Uber Careem'i satın alıyor!

Özellikle hisseleri için çalışmaları başlayan Uber, hisse alımında sıkıntı yaşaması dahilinde Careem'i tamamıyla satın almayı düşünüyor.

Ortaya çıkan detaylara göre İki şirket ön görüşmelere tamamladı. Her iki şirket bu anlaşmayı kamuoyuna duyurursa, Careem'in ülkemizde verdiği hizmetler de bir sorun oluşturacak mı merak konusu. Bildiğiniz üzere Uber artık ülkemizde yasaklı ve müşterilere de bu konuda ağır cezai işlemler uygulanabiliyor yer yer.

Uber, daha önce gerçekleştirdiği satışlarda Güneydoğu Asya, Rusya ve Çin'deki hizmetlerini rakiplerine devretmiş ve küresel iş anlayışında satışla ilgili defteri kapattığını açıklamıştı. Uber’in Careem’in çoğunluk hissesini alamaması halinde tüm şirketi alıp, Careem adı ile hizmet vermesine devam ettirmesi de ihtimaller dahilinde.

Careem şu anda 10 ülkede ve 70 farklı şehirde hizmetlerine devam ediyor. Şirket, hizmet verdiği ülkelerin büyük bir bölümünde pazar lideri konumunda. UBER ise 58 ülkede ve 300 farklı şehirde hizmet veriyor. Uber, sektörde küresel liderlik gösteriyor.

Bakalım bu durum Türkiye'yi nasıl etkileyecek? Hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.