Güncel

Uber halka arz metnini yayınladı!

ABD merkezli ulaşım şirketi Uber Technologies, halka arz metnini yayınladı.

Uber halka arz metnini yayınladı!

ABD merkezli ulaşım şirketi Uber Technologies, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) ile uzun bir süredir beklenen halka arz (IPO) metnini yayınladı.

Uber halka arz metnini yayınladı!

UBER kısaltmasıyla New York Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenecek olan şirketin IPO’sunun sigortacıları arasına Morgan Stanley ve Goldman Sachs gibi önde gelen şirketler yer aldı. Uber, hisse fiyatı hakkında bir bilgi vermezken, geçen yıl şirketin değerinin 120 milyar dolar düzeyinde olabileceği öne sürülmüştü.

Buna ek olarak ABD merkezli şöförlü araç hizmeti Uber'in Türkiye'deki faaliyetlerinin bir kısmını sonlandıracağı iddia edildi. Uber'in XL hizmeti olarak bilinen büyük araçlarla sunulan taşımacılık işini Türkiye'de sonlandıracağı düşünülüyor.

Uber'in XL sürücülerine gönderdiği iddia edilen mesajda "şu anki mevcut durum, Uber XL ürünü ile sağlıklı bir hizmet verilmesini mümkün kılmadığından, önümüzdeki dönemde Uber XL küçülerek devam edecektir. Sektör ile yaptığımız çalışmalarımıza ve taksi ürünümüzü aynı şekilde sunmaya devam edeceğiz" dendi.

Buna göre şirket, gelecek dönemde XL araçların sayılarını ise önemli ölçüde azaltacağını bildirdi. Mercedes Vito ve benzeri araçlarla yapılan Uber XL hizmeti Türkiye'de yaygın olarak kullanılıyor. Ancak son dönemde kolluk kuvvetlerinin bu araçlara kestiği cezalarını ödeyen Uber'in bu işleme de son vermesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.