Güncel

Uber yasaklanacak mı? Taksiciler Uber için Yargıtay'a başvurdu!

Türkiye'de erişim engeli açılan ve faaliyetlerine başlayacak olan Uber için kötü haber geldi. Taksiciler erişim engeli kararına itiraz için Yargıtay'a başvurdu.

Uber yasaklanacak mı? Taksiciler Uber için Yargıtay'a başvurdu!

Türkiye'de geçtiğimiz yıllarda Uber erişim engeli ile karşılaşmış ve faaliyetlerini dondurmuştu. Ancak bu karar geçtiğimiz günlerde bozulmuş ve Uber'in Türkiye'de yeniden faaliyet göstermesinin önü açılmıştı. Tam sevindirici haberler geliyor derken, bugün taksiciler erişim engeli için tekrar Yargıtay'a başvurdu.

Bugün aktarılan bilgilere göre; İstinaf mahkemesinin kararıyla yasağı kalkan Uber için İstanbul Taksiciler Esnaf Odası temyize başvurdu. Yargıtay'ın bu kararı bozması durumunda dosya yeniden ilgili istinaf mahkemesine gönderilecek. Eğer bu durum gerçekleşirse; İstinaf mahkemesi “bozmaya uyma” kararı veya ilk karar hakkındaki düşüncesinde ısrar ederek “direnme” kararı alabilecek.

Türkiye'de çıktığı dönem 4.5 milyondan fazla kullanıcısı olan Uber, tam Türkiye'de tekrardan kullanıma sunulacak derken böyle bir olayın yaşanması oldukça üzücü. Korsan taksi olarak nitelendirilen ve bu yüzden engellenen Uber'in önünde şimdi uzun bir süreç bulunuyor.

Uber yasaklanacak mı? Taksiciler Uber için Yargıtay'a başvurdu! - Resim : 1

Mahkemenin nihai kararı ne zaman vereceği ise şimdilik bilinmiyor. Ancak temyizden sonuç çıkmadıkça Uber'in faaliyetlerine devam etmesi zor görünüyor.

Yorumlar
💎G@kko💎
Uber nedir abem
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.