Güncel

Scotty kullananlara da artık ceza var!

Uber’e benzer olan Scotty uygulamasını kullanan bir motor sürücüsü ve getirdiği yolcu da Taksim’de polise yakalandı.

Scotty kullananlara da artık ceza var!

Bildiğiniz üzere artık Uber ülkemizde yasak. Uber kullanan müşteriler de dahil olmak üzere ceza yemekten kurtulamıyor eğer polise yakalanılırsa. Anlaşılan bu yasak sadece Uber'i kapsamıyor.

Uber’e benzer olan Scotty uygulamasını kullanan bir motor sürücüsü ve getirdiği yolcu da Taksim’de polise yakalandı. Sürücü ve yolcu ceza yemekten kurtulamadı.

Dün Taksim’de saat 15.00 sıralarında meydana gelen olayda, Uber'e benzer bir uygulama olan Scotty uygulamasını kullanan 34 KE 3482 plakalı motor sürücüsü Mehmet A., Bostancı’dan aldığı Berkan H. isimli yolcuyu Taksim’e getirdi. 70 lira karşılığında yolcuyla anlaşan Mehmet A. Taksim Meydanı’na geldikten sonra yolcudan ücreti alırken polislerin dikkatini çekti. 

Durumu fark eden polis memurları hemen olaya müdahale etti. Polisler korsan olarak yolcu taşıyan motor sürücüsü Mehmet A.'ya 3 bin 6 lira para cezası kesti. 70 lira alayım derken kendisi 3 bin 6 liraya borçlu kılınmış oldu. Yolcu Berkan H. ise uygulamayı kullanarak yolculuk yaptığı için 334 lira para cezasına çarptırıldı.

Normalinde Uber ve benzeri uygulamalara olan soruşturma bu kadar yaygın bir şekilde işlemiyordu. Ancak son günler hem Uber tarafına hem de buna benzer uygulamalara karşı ülkemiz nefes aldırmamakta kararlı.

İlerleyen zamanlar bu konuda her iki tarafta devlet ile bir anlaşmaya varar mı bilemeyiz ancak bu durum böyle devam etttiği sürece, ceza kesilen kullanıcı sayısı da her geçen gün artmaya devam edecektir.

Yorumlar
Nefes
Halka Nefes Aldırmıyor Ülke. Sanane Adam Motoruna yolcu aldıysa. Sen vergini al gerisine karışma. Yasaksa da kardeşim uygulamaya erişimi engelle. Polisle uğraştırma insanları. Twitter nasıl engellediysen bunları da engelle. Yok hem ceza yazacan hem yasak diycen hem de uygulama serbest.
Cevapla
Uber soforu
Uber in yolcusuna kesilen cezayi uber 24 saat icinde oduyor hatta yaptigi yolculuguda iade ediyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.